Олександр КузьменкоГроші
15 листопада 2023, 16:52
2023-11-15
Фонд u.venture з 24 лютого 2022 зробив 9 інвестицій на суму $4 млн. Вісім із них — в українські стартапи
За словами президентки та головної виконавчої директорки WNISEF Ярослави Джонсон, 2022 рік мав руйнівні тенденції на багатьох напрямах, але український ІТ-експорт був однією з небагатьох галузей, яка продемонструвала зростання.
За словами президентки та головної виконавчої директорки WNISEF Ярослави Джонсон, 2022 рік мав руйнівні тенденції на багатьох напрямах, але український ІТ-експорт був однією з небагатьох галузей, яка продемонструвала зростання.
Довідка WNISEF та u.ventures
Засновник u.ventures — регіональний фонд Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) із капіталом $285 млн. У WNISEF понад 29 років досвіду інвестування в українські та молдовські компанії з швидкими темпами зростання.
WNISEF заснував u.ventures у 2017 році, щоб інвестувати до $1 млн у технологічні стартапи на ранніх стадіях (від pre-seed до раунду А). Станом на зараз u.ventures інвестував понад $7,5 млн у 23 українські та молдовські стартапи.
Як розповіли у фонді виданню Forbes, u.venture інвестував у 8 українських та 1 молдавський стартап:
Deep tech стартап Haiqu заснований колишнім топменеджер Soft Serve Миколою Максименком разом з американським партнером. Компанія створює програмне забезпечення для підвищення продуктивності квантових процесорів.
Україно-нідерландський стартап Cloudprinter розробляє Print API для постачальників Web2Print, рішень для електронної комерції, підприємств і видавців по всьому світу. Компанія надає широкий спектр із понад 5000 друкованих продуктів, які постійно оновлюються.
Нещодавно Cloudprinter залучила $2 млн інвестицій, які спрямують на розробку сервісу для постачальників послуг друку. Значна частка цих коштів призначена для українського офісу
Propertymate — заснований у 2018 році український стартап зі штаб-квартирою в американському Остіні. Його продукт — платформа для пошуку та купівлі нової нерухомості, орієнтована на американський ринок. Стартап змінив назву на NewHomesMate, після отримання фінансування, проте продукт і бізнес-модель залишилися незмінними.
Speedsize — платформа ШІ-оптимізації контенту за допомогою нейронаукових технологій. Вона аналізує «кожен медіафайл до пікселя» і вилучаємо дані, які людський мозок не може сприйняти. Результат — на 90–99% менші медіафайли, які завантажуються миттєво. Стартап заснували в Ізраїлі у 2019 році, Сагі Кін (CEO) та доктор медичних наук Влад Маланін (CTO).
Молдавський освітній стартап Bloomcoding пропонує онлайн-платформу для позашкільного навчання дітей з використанням технологій AR та VR. У лютому 2023 року компанія повідомила, що залучила €1 млн від трьох європейських венчурних фондів.
Український фонд Roosh Ventures інвестував в німецький стартап GlassFlow. Він розробляє платформу для аналітики даних і вже залучив $1,1 млн інвестицій
Нові Underdogs виробники зарядних станцій Scat та «Промавтоматика Вінниця»
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.