Українські інженери GlobalLogic створили софт для контролю якості та програмне забезпечення для сканування чіпів, як наявних, так і потенційних.
«У світі, де дефіцит напівпровідників загрожує технологічному прогресу, модернізація та оптимізація виробництва, разом з перевіркою якості стають одним з ключових та найбільш дієвих рішень. Адже навіть декілька сотень рядків коду в кінцевому підсумку може потенційно врятувати чиєсь життя чи вивести новий супутник на орбіту», — розповідає Олександр Хорунжикевич, старший менеджер з інжинірингу, GlobalLogic.
Одним з ключових факторів при виготовленні нових мікрочипів є постаналіз та перевірка якості, адже на різних етапах виробництва відсоток браку може сягати більш як 80%. Це призводить до збільшення собівартості товарів та потенційних проблем із вчасним постачанням. Відновлення стабільності у виробництві вимагає пошуку рішень, зокрема, для оптимізації процесів.
Запропонований українцями підхід знижує витрати на перероблювання та втрати через некондиційність, а отже безпосередньо впливає на кінцеву вартість пристроїв для споживачів, забезпечуючи доступніші рішення на ринку.
Нагадаємо, з 2019 року світова промисловість стикається зі значним дефіцитом напівпровідників. Експерти прогнозують, що проблеми в ланцюзі постачання у секторі триватимуть до кінця 2023 року — початку 2024 року. Нестача виникає внаслідок широкого використання мікросхем у найрізноманітніших пристроях та системах. Це впливає на вартість та доступність електронних пристроїв та техніки, а також уповільнює розвиток нових технологій. Досвід українських інженерів GlobalLogic у цій сфері допомагає оптимізувати виробництво, забезпечуючи доступніші рішення на ринку для споживачів.
За даними досліджень, дефіцит мікросхем безпосередньо впливає на 169 галузей. Найбільш залежні — автомобільна та електронна промисловості, проте навіть виробництво банківських карток та інших пристроїв постає перед труднощами через брак напівпровідників. Окрім того, мікросхеми використовуються на виробничих лініях для різноманітних товарів, навіть таких звичайних, як стаканчики для кави. Дефіцит у галузі призводить до зростання цін кінцевого продукту для споживачів або зниження якості пристроїв коштом використання дешевших мікрочипів.
Першопричинами дефіциту стали: пандемія COVID-19, збої у ланцюгах постачання та логістиці, збільшення світового попиту на персональні комп’ютери на понад 13% у період локдауну. Також на кризу вплинув ріст попиту на відеокарти, пов’язаний із популярністю криптовалют, погодні умови в регіонах виробництва, через які тимчасово закрилось декілька заводів з виготовлення мікрочипів, та навіть повномасштабна війна в Україні, яка призвела до стрімкого зростання цін на неон та ускладнення логістики.