🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаУвійти в ІТ
1 вересня 2022, 15:53
2022-09-01
Ким хочуть стати IT-абітурієнти 2022: топ-вузів та IT-спеціальностей
Популярність IT-спеціальностей серед абітурієнтів значно зросла у 2022 відносно минулого року. За результатами цьогорічної вступної кампанії, кількість заяв вступників на IT-спеціальності перевищила 100 000, тобто кожен десятий абітурієнт бажає стати айтішником.
IT-компанія GlobalLogic повідомляє про це у своїх дослідженнях освітніх тенденцій.
У попередні роки вищі навчальні заклади України готували 16 000–17 000 айтiшників на рік за даними IT Ukraine Association. У 2022 році популярність IT-напрямків серед абітурієнтів зросла та пов’язана зі стабільністю та зростанням індустрії навіть у часи війни. Разом з тим, IT-компанії все ще відчувають кадровий голод, адже в Україні на 100 000 населення кількість айтішників у 2-4 рази менше, ніж у таких сусідніх країнах, як Польща, Угорщина, Сербія, Литва. Україна має великий потенціал завдяки потужній науковій базі технічних університетів та стабільному попиту в галузі.
Найпопулярнішими навчальними закладами для IT-спеціальностей у 2022 році стали НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» та Національний університет «Львівська політехніка» — вони отримали 11 600 і 10 200 заяв від вступників відповідно.
«Переважна більшість спеціалістів GlobalLogic — випускники інженерно-технічних спеціальностей. Саме тому співпраця з технічними університетами та кафедрами — наш пріоритет. В рамках GlobalLogic Education ми співпрацюємо з 24-ма закладами вищої освіти, — зазначає Євген Сакало, кандидат технічних наук, доцент та керівник університетської програми GlobalLogic в Україні. — А завдяки онлайн-курсам, які ми створили вже у часи війни, вже понад 15 000 українців здобули базові знання в IT-сфері. Доступ до курсів є вільним для всіх».
Попит на IT-спеціальності у найпопулярніших університетах країни у цьогорічній вступній кампанії зріс у 5-6 разів відносно минулого року. У 2022 році вступники на IT-спеціальності переважно обрали для себе такі напрямки: «Комп’ютерні науки», «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерна інженерія».
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.
50 питань та відповідей щодо програмування для підготовки до технічного інтерв'ю
Готуючись до співбесіди, багато програмістів-початківців поняття не мають, яких питань очікувати від інтерв’юрів — чи це співбесіда в стартап, чи в технологічний гігант на кшталт Amazon, Microsoft або Google. У статті на Hacker Noon розробник Джавін Пол зібрав питання, які люблять ставити на таких інтерв’ю, а також відповіді на них та додаткові ресурси для підготовки.