💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Дмитро БунецькийУвійти в ІТ
26 серпня 2022, 14:11
2022-08-26
За десять років айтішниць в Україні стало втричі більше, — дослідження Global Logic
Майже чверть — 24% українських айтішників — айтішниці, а за останні 10 років частка жінок в індустрії зросла в три рази. При цьому, саме жінки займають третину керівних посад в IT. Про це свідчить внутрішнє дослідження GlobalLogic.
Згідно з зібраними даними, в Україні з компанією співпрацює 1769 жінок. Це понад чверть всіх спеціалістів.
Середній вік спеціалісток — 33 роки, однак серед IT-фахівчинь є жінки у віці старше 60 років.
Загалом, з розвитком сфера IT стає більш гендерно збалансованою. 96% опитаних компанією IT-спеціалісток впевнені, що професіоналізм не має статі. Лише 4% жінок називають IT-індустрію складною через навантаження та виклики.
81% жінок в IT-сфері мають технічні спеціальності. Переважна більшість починала свій шлях в індустрії з trainee чи junior позиції, однак зараз має професійний рівень senior, lead або навіть AVP (молодша віце президентка).
Третину вищих керівних посад в GlobalLogic обіймають саме жінки, аналогічні дані по індустрії підтверджує дослідження IT Ukraine.
В цьому ж опитуванні спеціалістки компанії поділились порадами щодо того, з чого варто починати кар’єрний шлях в IT. Рекомендації, що звучали найчастіше:
вивчати англійську
ознайомитись з усіма видами професій в IT, щоб обрати для себе найпривабливішу
розвивати технічні навички та опановувати базові знання комп’ютерних технологій
використовувати нетворкінг та відвідувати профільні мітапи
Репост новин змушує нас вважати себе розумнішими, але це не так. З лідерами думок теж працює, показує нове дослідження
Обмін новинними статтями з друзями та підписниками в соціальних мережах спонукає людей думати, що вони знають про теми цих статей більше, ніж вони знають насправді. І це працює з активними користувачами Facebook, що ставить під сумнів обізнаність ваших улюблених лідерів думок. Про це свідчить дослідження вчених з Техаського університету в Остіні. До речі, обов’язково покажіть цю статтю своїм друзям і репостніть у соцмережах.
Учені планують відродити тасманійського вовка, використавши гени іншої істоти: коли чекати та до чого тут мамонти
Університет Мельбурна співпрацює з американською біотехнологічною компанією для планування генетичного відновлення популяції тилацина — сумчастого вовка. Останній відомий тасманійський вовк умер у неволі в 1936 році. У зоопарку Тасманії. Зараз учені збираються воскресити вимерлий вид і випустити його в дику природу.