Школа програмування GoIT разом з IT-аутсорсером EPAM запускає бакалаврат за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення».
Спеціальність вибрали через її велику популярність, розповів Forbes СЕО GoIT Антон Чорний.
Нагадаємо, у квітні 2023-го GoIT Neoversity — частина групи компаній GoIT, орієнтована на вищу освіту — запустила магістерські програми за аналогічною спеціальністю. Випускники отримують диплом європейського зразка, який визнається в 60-ти країнах. Зараз на магістратурі GoIT навчається понад 900 студентів.
Яким буде бакалаврат від GoIT та EPAM
Для вступу на бакалаврську програму GoIT абітурієнт має скласти НМТ з чотирьох предметів, зокрема з математики, та подати заявку на навчання. Бакалаврат триватиме стандартні чотири роки. Навчання відбуватиметься онлайн українською та англійською мовами.
Програму розробив сервісний IT-гігант EPAM. Компанія не розголошує комерційні умови співпраці з GoIT. Також студенти отримають доступ до контенту на освітній платформі Learn, яку EPAM використовує для внутрішнього навчання.
«Їм буде доступно більше 60 теоретичних та практичних курсів за різними спеціалізаціями», — каже координаторка бакалаврської програми в EPAM Ксенія Липович.
Предмети за спеціальністю у студентів бакалаврської програми стартуватимуть з першого курсу. Також у них буде багато групових проєктів, а замість дипломної роботи — запуск стартапу, розповідає Чорний.
Випускники отримуватимуть диплом українського зразка. Бакалаврат має офіційну українську ліцензію МОН.
Повністю позбуватися непрофільних предметів Чорний не планує, але їх буде менше, ніж в державних університетах. «Проблема українських вишів не в тому, що там багато непрофільних предметів, а в тому що профільні читають не практики», — каже засновник GoIT.
За його словами, на бакалаврській програмі GoIT будуть викладачі, у яких не менше чотирьох років досвіду комерційної розробки. На сайті серед викладачів — ексфахівець Google з кібербезпеки та ангельський інвестор Нік Білогірський, співзасновник стартапу Influ2 Дмитро Лисицький, засновник сервісу пошуку роботи Jooble Роман Прокоф’єв та інші техпідприємці.
Вартість освіти
Для навчання на бакалавраті GoIT планує цього року набрати 300 студентів. Річне навчання коштуватиме 56 000 грн на рік. Для порівняння — рік навчання в КПІ обійдеться в 54 900 грн, в КНУ ім. Шевченка — 50 900 грн.
У приватних вишах цінник вищий. В Українському католицькому університеті програми «Комп’ютерні науки» та «ІТ та бізнес-аналітика» коштують 129 000 грн на рік. Навчання за напрямом «Програмна інженерія та бізнес-аналіз» у Київській школі економіки обійдеться у 130 000 грн.
Окупити бакалаврську програму Чорний розраховує за три-чотири роки. «Освітні програми EPAM з університетами в інших країнах окупаються десятиріччями», — додає він.
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.