🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоГроші
28 березня 2025, 18:06
2025-03-28
«Добре розрекламований проєкт поступово "видихається"». Гетманцев заявив, що програму «Національного кешбеку» потрібно модернізувати або скасувати
Голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев розповів, що виплати за програмою «Національного кешбеку» зменшуються два місяці поспіль і нині становлять у середньому по 120 грн на людину.
Голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев розповів, що виплати за програмою «Національного кешбеку» зменшуються два місяці поспіль і нині становлять у середньому по 120 грн на людину.
«Як я і прогнозував раніше (хто регулярно читає мій телеграм — може пересвідчитись) — добре розрекламований проєкт поступово „видихається“», — розповів Гетманцев.
Раніше в Мінекономіки повідомили, що накопичений українцями кешбек у лютому становив 384 млн грн, що на 7,2% менше порівняно з попереднім місяцем.
«За лютий уряд виплатив майже стільки ж кешбеку, як за вересень, жовтень і листопад разом узяті. Ми бачимо, як завдяки програмі поступово змінюється споживацька поведінка на користь українського, зокрема зростає попит на товари з кешбеком. Разом із цим розширюється і пропозиція: кешбек уже доступний на 373 тисячі різноманітних споживчих товарів від 1760 українських виробників», — прокоментувала перша віцепрем’єрка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Водночас Гетманцев наголошує, що виплати за Нацкешбеком скорочуються два місяці поспіль:
грудень 2024 — 436 млн грн;
січень 2025 — 414 млн грн. (-5,0%);
лютий — 384 млн грн.
«Зменшилась і кількість українців та українок, які отримають виплату — на 200 000 осіб.Якщо поділити нарахування на тих, хто їх отримає — вийде по 120 гривень. Менше, ніж найдешевший пакет мобільного зв’язку. З того, на що можна витратити — вибір небагатий, з вартістю комуналки та квитком на потяг порівнювати немає сенсу», — вказав Гетманцев.
За його словами, у виробників падає зацікавленість до програми «Національного кешбеку» і за останні три тижні до не долучилися лише чотири виробники.
«Не густо… Вочевидь програма потребує модернізації, щоб уникнути подальшої втрати іміджу або скасування», — вважає Гетманцев.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.