🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоГроші
30 грудня 2024, 09:58
2024-12-30
«Дуже "потужний" ефект». У Мінекономіки підрахували, який вплив на ВВП мали програми Національного кешбеку та «Зимової єПідтримки»
Народний депутат, заступник голови фінансового комітету Ярослав Железняк опублікував підрахунки Мінекономіки про вплив програм розвитку на ВВП України у 2024 році. Він розкритикував незначний імпакт від «популістичних» та «ідіотських» програм Нацкешбеку та «Зимової єПідтримки».
«Кешбек приніс аж цілі +0,001% ВВП. Дуже „потужний“ результат — зворотному пропорційний тому пафосу, з яким цей ідіотизм запускали. Інша ідіотська програма „1000 Зеленського“ взагалі +0,023% ВВП. Найменш ефективна програма навіть за офіційними розрахунками. Що і варто було довести», — написав Железняк у своєму Telegram.
Які програми підтримки мали вплив на ВВП у 2024 році
Згідно з розрахунками департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Мінекономіки державні програми мали наступний вплив.
Підтримка виробників:
Кредити 5-7-9 — 0,422% ВВП.
Гранти на переробку — 0,037%.
Індустріальні парки — 0,021%.
С/г техніка — 0,043%.
Розмінування земельних ділянок с/г призначення — 0,007%.
Раніше українські чиновники, що кампанія з підтримки національного виробника «Зроблено в Україні» дасть змогу збільшити ВВП на 1%. Вона передбачає повернення коштів за придбання товарів українських виробників на спеціальну картку.
«Не знаю як вони рахували зростання ВВП, але думаю просто збільшення державного споживання. По такій логіці й збільшення зарплат прокурорам та пенсій суддям більше зростання ВВП принесло. Цікаво скільки + ВВП по розрахунках урядовців було б просто не забирати ці 10–15 млрд грн в армії?», — зазначив Ярослав Железняк.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.