💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоGameDev
4 березня 2024, 15:44
2024-03-04
Компанія GameScent випустила пристрій, який відтворює запахи з відеоігор за допомогою ШІ
Геймери вже можуть придбати ще один периферійний пристрій, який дає змогу відчути, чим пахнуть відеоігри. GameScent поки не вміє відтворювати запах шерсті Креша Бандикута, але може відтворити у відповідний момент аромат моря чи запах перестрілки. А окремий режим дозволяє очистити кімнату, що пропахла Call of Duty.
GameScent — це новий продукт, який використовує штучний інтелект, щоб випускати аромат, який корелює з ігровим процесом на моніторі, пише IGN.
У пресрелізі компанія повідомляє, що її патентований адаптер дозволяє пристрою використовувати звукові сигнали в реальному часі, щоб випускати аромат — наприклад, запах дощу під час шторму або пострілів у шутері від першої особи — який відповідає проєкту, у який грає користувач.
По суті, це невелика коробка, сумісна з PC, консолями та VR-гарнітурами, оскільки пристрій може підключатися як до HDMI, так і до 3,5-мм аудіороз'єму.
Пристрій використовує змінні картриджі, щоб «продовжити сенсорну пригоду», за словами компанії. Крім того, в ньому є режим Clean Air, який видаляє запахи після ігрової сесії, тому гравцям не доведеться турбуватися про запах пороху в будинку через кілька годин після завершення гри.
«Дослідження показали, що нюх закарбовується в довгостроковій пам’яті сильніше, ніж будь-що інше. За допомогою GameScent ми сподіваємося зробити досвід геймерів більш захопливим і незабутнім, ніж будь-коли раніше», — написав у пресрелізі президент GameScent Кейсі Банс.
GameScent складається із шести ароматів:
Постріл.
Вибух.
«Перегони».
«Чисте повітря».
Шторм.
Ліс.
Деякі додаткові аромати також будуть доступні для придбання в майбутньому. Серед майбутніх ароматів — «Спортивна арена», «Кров» і «Свіжоскошена трава».
GameScent зараз доступний на Amazon, Walmart, Best Buy та GameStop, причому зараз продукт продається зі знижкою за $149,99 (замість $179,99) на Amazon.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.