Промо на dev.uaГаряченьке
12 жовтня 2023, 15:47
2023-10-12
У центрі Києва перевідкрився один з найстаріших ігрових клубів «Кіберзона». Чому побувати там має кожен геймер та аматор: 5 інсайдів
30 вересня у «підземеллі» центру Києва відбулася значима подія ― перший турнір з Counter-Strike 2 в Україні ― гри, яка зарелізилась 27 вересня.
В оновленому кіберклубі CyberZone by Legion протестувати на собі найсучасніші геймерські крісла, потужні комп’ютер Lenovo Legion та довгоочікувану версію гри зібрались десятки журналістів, стрімерів та інфлюенсерів.
І з мінімальним відривом у два бали у турнірі переміг стрімер Кирило «Слаксер», який отримав головний приз — ноутбук Legion Slim 5i. Ще один такий ноутбук розіграли серед усіх учасників турніру.
Кореспондент dev.ua повернувся з відкриття оновленого клубу без призів, однак зі смачним репортажем. Розповідаємо, чому відвідати CyberZone by Legion варто кожному ― не лише геймерам.
CyberZone by Legion — один з найбільших та найстаріших ігрових клубів України та Європи, який зміг перевідкритись завдяки співпраці з брендом Lenovo. Цей простір ідеально підходить, щоб пограти після робочого дня або забігти з друзями на вихідних ― у самому центрі Києва гостей чекають щодня 10:00 до 22:00 у будні та з 10:00 до 23:00 у вихідні.
Знайти CyberZone by Legion можна на Бесарабській площі у ТЦ «Метроград», неподалік від станцій метро «Хрещатик», «Площа Українських Героїв» та «Золоті ворота». Клуб розташований на -2 поверсі біля фудкорту.
Одна з переваг клубу — розміщення на -2 поверсі ТЦ. Це дозволяє не переривати його роботу під час повітряних тривог.
Крім того, він зазначив, що до них навпаки спускаються під час повітряних тривог, заходять, перечікують або займаються своїми справами.
Працює клуб і під час відключень світла. В CyberZone by Legion пояснюють, що на випадок блекаутів клубі є додаткове живлення.
Як з’явився CyberZone by Legion і до чого тут Lenovo
CyberZone by Legion працює з 2002 року і за цей час там багато чого змінилось: від техніки і дизайну до гравців та команд. Клуб став головним осередком київських і українських турнірів. У CyberZone by Legion розповідають, що у різні часи до клубу приходили тренуватись гравці, які увійшли до професійних кіберспортивних команд NAVI та Monte.
З самого початку тренуються тут і гравці першої в Україні кіберспортивної команди з CS:GO віком 55+Ageless Shooters, яку створили за ініціативи БФ «Життєлюб» та компанії Lenovo.
За словами маркетинг лідерки Lenovo в Україні Марини Кайдаш, компанія домовилась про партнерство з клубом ще до початку повномасштабного вторгнення, однак перевідкрити CyberZone вдалось лише зараз.
Хто може прийти в клуб та навіщо?
Перше, що починаєш уявляти, коли думаєш про ігровий клуб, — це професійні спортсмени, що тренуються до чергового турніру. Насправді прийти сюди може будь-хто охочий та з будь-якою потребою. Наприклад, тут можна пограти, подивитись з друзями турнір, попрацювати або просто посидіти в інтернеті.
Стрімер Кирило «Слаксер» приходить до CyberZone, щоб відчути атмосферу клубу та провести час з друзями.
Якщо хочете потрапити до клубу, достатньо написати в соцмережах або одразу приїхати в робочі години особисто.
«Найчастіше, якщо хтось хоче провести в нас час, то нам пишуть у пабліках, наприклад у Facebook, або просто приїжджають до нас одразу. Також в нас є портал gameinside.ua, де можна дізнаватись усі анонси нових турнірів», — зазначає Джеймі.
На чому грають у CyberZone by Legion?
У CyberZone by Legion є 120 ігрових комп’ютерів. Сам клуб поділяється на чотири зони: Standart, Standart +, Pro та VIP. VIP-зона оснащена Lenovo Legion T7, який завдяки потужному процесору Intel та однієї з найшвидших на сьогодні відеокарт GeForce RTX 4080 ідеально підходить, наприклад, для Cyberpunk 2077 або Starfield.
У загальній зоні можна скористатись Lenovo Legion T5, який підходить для менш вимогливих щодо графіки та навантаження ігор ― Fortnite, Valorant, Skyrim, або роботи з програмами для розробки чи редагування відео завдяки більшому об’єму пам’яті ПК.
За бажанням відвідувачі можуть взяти із собою власну мишку та клавіатуру, щоб під'єднати їх до ПК клубу. Але базово робоче місце обладнано всією необхідною технікою та аксесуарами.
Окрім ПК в клубі є місця, де можна пограти у Playstation 5 або подивитись кіберспортивний турнір на великих екранах.
Представник CyberZone by Legion наголошує, що техніка у клубі має спеціальні датчики, які допомагають розпізнавати несправності та оперативно їх усувати.
«Всі працівники клубу добре знаються на технічних особливостях пристроїв і готові допомогти із налаштуванням чи усуненням неполадок», — пояснює Джеймі.
Відчуй себе кіберспортсменом
У «CyberZone by Legion» розповідають, що до клубу часто приходять, щоб навчитись грати в умовах, у яких опиняються кіберспортсмени під час змагань.
«Коли приходиш сюди, це абсолютно інше відчуття. Це не те, що ти в комфортній зоні сидиш вдома у своєму кріслі. Ти приходиш сюди, починається драйв. Це все про зібраність. Вдома у тебе може бути класний результат, а приходиш сюди і тебе вполовину все просідає. З часом вчишся це все контролювати, приходиш раз, другий, третій і вже виходить значно краще», — пояснює Джеймі.
4 причини завітати до CyberZone by Legion в жовтні
Турнір для блогерів і журналістів із CS2 ― не єдиний, що пройде у просторі. На жовтень у CyberZone by Legion заплановано ще два турніри. 14 жовтня буде турнір по Valorant у форматі 5×5, а 15 жовтня — по Dota 2 теж 5×5. Переможець кожного із турнірів отримає грошовий приз, а всі учасники мають змогу виграти потужний ігровий ноутбук Legion Slim 5. Більше інформації про заплановані турніри за посиланням.
«Маємо плани зробити регулярними турніри з Valorant. Ком’юніті Dota 2 і Counter-Strike в Україні досить потужне, а от з Valorant турніри проводяться не так часто. Тому ми вирішили наразі сконцентрувати наші зусилля і підтримати саме цю дисципліну», — маркетинг лідерка Lenovo в Україні Марина Кайдаш.
Cancel russia? Як пов'язані кіберспорт і війна рф проти України та чи зможуть команди замінити російських гравців
Війна вбиває кіберспортивну індустрію, чи навпаки — затишшя перед розквітом і вже без участі гравців із сусідньої країни-агресора? Це питання поставили собі журналісти BBC Україна. Вони поговорили з трьома учасниками кіберспортивних змагань. Публікуємо найцікавіше зі статті.