💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГаджети
18 вересня 2024, 15:27
2024-09-18
«Найбільш значна трансформація Intel за 40 років». Intel відокремить свій бізнес із виробництва чипів в окрему компанію, щоб упоратися з кризою
Корпорація Intel відокремить виробництво процесорів задля подолання мільярдних збитків і падіння курсу акцій. Intel Foundry стане незалежною дочірньою компанією з «чіткішим відокремленням і незалежністю» від Intel.
Про це повідомив генеральний директор Intel Пат Гелсінгер (Pat Gelsinger), пише The Verge.
Intel Foundry матиме власну операційну раду та звітуватиме про свої фінансові прибутки окремо від Intel. Intel також зупинить роботу на заводах, які вона будує в Польщі та Німеччині, на два роки, «виходячи з очікуваного ринкового попиту». Однак компанія продовжує будівництво своїх заводів в Аризоні, Орегоні, Нью-Мексико й Огайо.
Крім того, Intel планує продати частину своєї частки в Altera, компанії з виробництва програмованих мікросхем, яку вона придбала у 2015 році. Вона також скоротить близько двох третин своєї глобальної нерухомості. Раніше Intel повідомила, що адміністрація Байдена виділила компанії до $3 млрд на виробництво мікросхем для американських військових.
Ці зміни, ймовірно, матимуть вирішальне значення для повернення Intel до ролі провідного виробника мікросхем. На додачу до поширених проблем з процесорами 13-го і 14-го поколінь, компанія повідомила про $1,6 млрд збитків у першому кварталі 2024 року, при цьому лише її бізнес з виробництва чипів у 2023 році зазнав $7 млрд операційних збитків. У серпні Intel оголосила про звільнення 15 000 працівників, а тепер каже, що вже «більш ніж на півдорозі» до цієї мети.
«Як я вже говорив раніше, це найбільш значна трансформація Intel за останні чотири десятиліття. З часів переходу від пам’яті до мікропроцесорів ми не намагалися зробити щось настільки важливе. Ми досягли успіху тоді — і ми скористаємося цим моментом і побудуємо сильніший Intel на десятиліття вперед», — каже Гелсінгер.
Попри те, що Intel робить ставку на те, що її новий технологічний процес виробництва мікросхем 18A допоможе зупинити деякі з її втрат, нещодавні повідомлення свідчать про те, що ранні тести при створенні кремнієвих пластин Broadcom зазнали невдачі. Починаючи з наступного року, Intel планує виробляти чипи за технологічним процесом 18A для таких партнерів, як Microsoft, а тепер і Amazon.
Раніше повідомлялось, що Intel програла AMD боротьбу за вигідний контракт з постачання чипів для майбутньої консолі Sony PlayStation 6. Оскільки AMD вже виробляє чип для PS5 і PS5 Pro, збереження зворотної сумісності при можливому переході було частиною «місячних» дискусій у 2022 році між керівниками та інженерами Sony та Intel. Однак пропозиція Intel була заблокована, оскільки вони не змогли домовитися про те, скільки прибутку Intel отримає від кожного чипа, який вона розробить, оскільки виробничим процесом займатиметься Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC).
На початку вересня повідомлялося, що акціонери звинуватили Intel у тому, що компанія шахрайським шляхом приховала проблеми, які спонукали до складної ситуації. Крім того, окремим звинуваченням стало зниження ринкової вартості компанії на $32 мільярдів за один день.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.