🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоСтартап
28 березня 2025, 11:57
2025-03-28
Українсько-американська компанія Network.VC інвестувала в 4 стартапи за тиждень. Які продукти вони створюють
Американська компанія Network.VC, яку заснував українець Олександр Сорока, за останні кілька днів зробила інвестиції в низку стартапів. Серед них є компанія Orbital Operations, що створює багаторазовий космічний апарат для захисту супутників.
Американська компанія Network.VC, яку заснував українець Олександр Сорока, за останні кілька днів зробила інвестиції в низку стартапів. Серед них є компанія Orbital Operations, що створює багаторазовий космічний апарат для захисту супутників.
25 березня Олександр Сорока повідомив, що Network VC інвестував у стартап Peppr AI, який позицією себе як першу у світі платформа для збереження знань на базі штучного інтелекту.
«Втрачені знання — це втрата продуктивності. Peppr AI перетворює розрізнені дані компанії на живу, самонавчальну базу знань, яка прискорює ухвалення рішень по всій організації», — відзначили в Network VC.
Відзначається, що продукт Peppr AI допомагає командам різних розмірів «працювати з такою самою швидкістю, як і найменші стартапи».
Згодом стало відомо, що Network VC інвестував у стартап Inversion Semiconductor, який розробляє нове покоління обладнання для виробництва чипів, що дасть змогу створювати найпотужніші чипи в 15 разів швидше.
«Вони створюють літографічну машину. Літографія використовує світло для формування схем на кремнієвій пластині. Компанія досягає фізичних меж масштабування транзисторів, зменшуючи прискорювачі частинок у 1000 разів, щоби створити потужне джерело світла», — розповів Сорока.
Технологія Semiconductor дає змогу подвоїти щільність транзисторів при заданій числовій апертурі й утричі збільшити продуктивність.
Ще однією з нещодавніх інвестицій Network VC стало фінансування стартапу Orbital Operations. Компанія створює високотяговий багаторазовий космічний апарат, спеціально розроблений для захисту супутників.
«Місія компанії — захищати критично важливі національні об’єкти на орбіті, такі як GPS і військові комунікаційні супутники, від зростальних загроз із боку країн-суперників, зокрема Китаю та росії», — розповів Олександ Сорока.
За його словами, апарат Orbital Operations використовуватиме високоефективну технологію двигунів, яка застосовується в ракетах-носіях. Це стало можливим завдяки розробці інноваційної системи управління кріогенними рідинами, що дозволяє апарату забезпечувати у понад 100 разів більшу тягу, ніж наявні орбітальні системи.
Засновники Orbital Operations мають понад 15 років досвіду в аерокосмічній галузі, і працювали в таких компаніях, як NASA, SpaceX, Blue Origin, Aerojet Rocketdyne та Relativity Space. Наразі стартап працює над демонстраційною версією своєї кріогенної системи, а запуск повноцінного оборонного апарата запланований на 2027 рік.
Network VC також інвестувала у компанію Mecha Health, яка розробляє фундаментальні моделі штучного інтелекту для автоматизації аналізу рентгенівських знімків. Вони мають допомоги радіологам, значно прискоривши їхній робочий процес.
«Застосовуючи власні моделі штучного інтелекту до медичних зображень, Mecha Health генерує точні проєкти медичних звітів, допомагаючи оптимізувати процес діагностики. Примітно, що перша модель компанії була побудована менш ніж за два місяці й перевершила моделі від Microsoft, Google та OpenAI за показниками клінічної точності», — заявили в Network VC.
Mecha Health уже співпрацює з найбільшою приватною радіологічною практикою в США та багатонаціональною телерадіологічною компанією для створення індивідуальних фундаментальних моделей. Ці моделі дозволяють радіологам підвищити продуктивність з 1 сканування на годину до 1 сканування кожні 5 хвилин. Стартап бере оплату за кожне сканування.
Нагадаємо, що компанія Network.VC також створила українсько-американський венчурний фонд Oppenheimer Acceleration, призначений для акселерації стартапів у сферах оборони, національної та громадської безпеки.
Нещодавно портфель Oppenheimer Acceleration поповнився двома стартапами BabAI і RightSpot.AI, які розробляють технології для захисту й навігації дронів. Це вже пʼята та шоста угоди фонду.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)