🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоСтартап
25 березня 2025, 17:29
2025-03-25
Українсько-американський фонд Oppenheimer Acceleration проінвестував у два нові оборонні ШІ-стартапи
Портфель українсько-американського фонду Oppenheimer Acceleration поповнився двома стартапами BabAI та RightSpot.AI, які розробляють технології для захисту й навігації дронів. Це пʼята та шоста угоди фонду.
Портфель українсько-американського фонду Oppenheimer Acceleration поповнився двома стартапами BabAI та RightSpot.AI, які розробляють технології для захисту й навігації дронів. Це пʼята та шоста угоди фонду.
«Ці інвестиції відображають постійну увагу Oppenheimer Acceleration до масштабування технологій подвійного призначення, які покращують тактичну ефективність і стійкість у сучасних бойових умовах», — прокоментували у фонді, пише Scroll.
BabAI створює систему активного захисту на базі штучного інтелекту для розвідувальних дронів від атак FPV. Забезпечуючи автономні маневри ухилення, система підвищує живучість безпілотників на передовій. Технологія вже пройшла бойові випробування й уже інтегрована з двома провідними виробниками безпілотників та однією лазерною турельною системою.
RightSpot.AI розробляє навігаційну систему для дронів, ракет та автономних транспортних засобів, забезпечуючи надійне позиціювання в умовах, де немає GPS і радіоелектронної радіолокації, навіть крізь хмари та вночі. Флагманський продукт стартапу, RBASE, зараз проходить тестування TRL7, попит на який уже перевищує 1000 одиниць на місяць.
Oppenheimer Acceleration — це українсько-американський венчурний фонд, створений компанією Network.VC. Він базується у Кремнієвій Долині й спрямований на інвестування в стартапи на ранніх стадіях розвитку, які займаються розробкою рішень для оборонної та громадської безпеки.
Фонд уже профінансував українські стартапи Bavovna.AI, Swarmer і PanoptesAI, а також американські MARA та Sierra.
На етапі підготовки стартапи отримають $25 000, а під час акселераційної програми — ще $100 000.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)