Промо на dev.uaТаке життя
30 жовтня 2023, 09:30
2023-10-30
IT-експертиза вирішує: як додаткові послуги підвищують лояльність клієнтів хмарного провайдера
Серед головних рекомендацій щодо вибору хмарного провайдера — відмовостійкість ДЦ, продуктовий портфель, SLA та швидка підтримка. Усе це важливо, але коли клієнт формулює вимоги, виявляється, що від провайдера потрібна ще і якісна IT-експертиза. І тут більшість постачальників послуг «ламається», бо пропонують однотипні рішення, не зацікавлені занурюватися у задачі клієнта або не мають фахівців з відповідними компетенціями.
Але все може бути інакше — і для вас, і для клієнта.
Серед головних рекомендацій щодо вибору хмарного провайдера — відмовостійкість ДЦ, продуктовий портфель, SLA та швидка підтримка. Усе це важливо, але коли клієнт формулює вимоги, виявляється, що від провайдера потрібна ще і якісна IT-експертиза. І тут більшість постачальників послуг «ламається», бо пропонують однотипні рішення, не зацікавлені занурюватися у задачі клієнта або не мають фахівців з відповідними компетенціями.
Але все може бути інакше — і для вас, і для клієнта.
Кейс онлайн-сервіса мікрозаймів
Сервіс мікрозаймів «Є-Гроші» на початок пошуків хмарного постачальника вже мав відповідний досвід, але тоді якість техпідтримки та послуг не відповідала вимогам бізнесу. Крім стабільної інфраструктури з максимальним Uptime та захистом чутливої фінансової інформації компанія прагнула знайти партнера, який:
запропонує, обґрунтує та спроєктує рішення, оптимальне за співвідношенням вартість / обсяги ресурсів / надійність / масштабованість;
допоможе перенести дані на нову платформу без зупинки або з мінімальним простоєм сервісів;
забезпечить доступ до компетентних технічних фахівців 24/7.
Ці завдання допоможе вирішити провайдер, який надає послуги з IT-консалтингу. До них входить IT-аудит та заходи, що оптимізують витрати на IT, підвищують ефективність бізнес-процесів, впроваджують системи на кшталт CRM, ERP, BI.
Colobridge GmbH COO, Андрій Михайленко
«У хмарному IT-консалтингу цей перелік варто доповнити визначенням застосунків, яким буде комфортно та безпечно у хмарі. Ключовим етапом буде міграція даних, адже її необхідно спланувати та реалізувати так, щоб забезпечити безперервність бізнесу. А на задоволеність клієнта дуже впливає якість подальшого супроводу, до якого входить навіть превентивне реагування на потенційно небезпечні інциденти».
Що ми зробили для «Є-Гроші»
Процес міграції в хмару передбачає, по-перше, що хмарна інфраструктура спроєктована та реалізована з урахуванням специфіки клієнта і, по-друге, під час самої міграції IT-сервіси безперервно працюють, а ризики для бізнес-процесів — мінімальні.
Побудова кластера віртуалізації — основа для виконання першої вимоги. Спеціалісти Colobridge розробили рішення, яке враховує потреби та навантаження на IT-сервіси в інфраструктурі клієнта, а також вимоги до кібербезпеки — як-от коректна побудова менеджмент-мереж кластера. За результатами аудиту було оптимізовано розподілення ресурсів, що трансформувалося в роботу з проєктування мережевої частини та сторедж-системи кластеру віртуалізації. За цими декількома простими реченнями — велика кількість консультацій та узгоджень щодо підбору конфігурацій, закупівлі обладнання, масштабування відповідно до зростання бізнесу, визначення оптимального підходу до зберігання та бекапування даних тощо.
Складання плану міграції, що враховує бізнес-потреби, пов’язаність IT-сервісів і пріоритети між процесами та даними — ключовий момент для виконання другої вимоги. Дані з критично важливою доступністю переносили згідно із заздалегідь затвердженою стратегією і в періоди, коли було найменшим навантаження на сервіси, що з цими даними працюють. Для великого об’єму даних складної бізнес-структури було важливо правильно відокремити критично пов’язані набори сервісів. Це дало змогу «розбити» міграцію на етапи, забезпечивши роботу частин сервісів одночасно на боці клієнта і на хмарній платформі Colobridge (і це без впливу на роботу бізнесу), і тільки після успішного тестування навантаження повністю фіналізувати міграцію на новий майданчик.
«Є-Гроші» отримали бажану якість обслуговування, та сервіси, що безперервно працюють навіть у періоди пікових навантажень. Клієнт знає, що в будь-який час може звернутися у підтримку та отримати експертну допомогу в лічені хвилини.
IT-директор «Є-Гроші», Андрій Хегай
«Фахівці Colobridge допомогли вибрати оптимальні характеристики обладнання, яке відповідало нашим запитам і потребам у надійній та швидкій роботі. Ми заклали можливість масштабування на випадок якщо виникне необхідність у додаткових ресурсах, щоб забезпечувати користувачам безперебійний доступ до послуг у разі збільшення навантаження. Під час міграції ми також отримали кваліфіковану допомогу у побудові мережі та допомогу з налаштуванням SAN-накопичувачів».
Чи можна бізнесу обійтися без IT-консалтингу?
Можна, але не завжди доцільно. Сенс обирати готове хмарне рішення з мінімальним залученням експертизи провайдера є тоді, коли клієнт орендує віртуальні ресурси вперше, тестує хмару з прицілом на майбутнє або хоче швидко отримати майданчик для нового продукту.
Кейс «Є-Гроші» не підходить під жоден сценарій, і в його випадку відсутність якісної IT-експертизи могла б призвести до низки наслідків:
нестача вузьких фахівців у IT-департаменті компанії обмежує можливості ефективного використання хмарних продуктів;
некоректний вибір хмарного рішення знижує ефективність роботи та перешкоджає масштабуванню IT-інфраструктури;
відсутність стратегії міграції призводить до тимчасової недоступності даних;
експерименти з пошуку оптимального рішення трансформуються у згаяний час і втрачені гроші.
Colobridge GmbH COO, Андрій Михайленко
«Війна зменшила кількість пропозицій на ринку аутсорсингових IT-послуг та посилила кадровий голод, до того ж деяких фахівців було складно або дорого винаймати й раніше. Технічні спеціалісти Colobridge переважно базуються у Європі (зокрема у Франкфурті, де розташовані наші дата-центри) та мають досвід роботи з основними вендорами ПЗ та „заліза“. Нашим клієнтам не потрібно залучати фахівців, які знайомі зі специфікою вашого напрямку роботу — з ймовірністю 99% ми вже колись вирішували подібне завдання та проєктували схожий IT-ландшафт».
Microsoft і сервіс хмарного геймінгу, який працює в Україні, Boosteroid підписали угоду на 10 років. Microsoft надасть партнеру ігри для ПК Xbox та ігри Activision Blizzard
Нові Underdogs виробники зарядних станцій Scat та «Промавтоматика Вінниця»
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.