🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Наталя ХандусенкоРобота
27 листопада 2024, 16:06
2024-11-27
UPD. Лише 27% ІТ-фахівців підтримують «Дія.City» — результати опитування DOU. Які причини такої низької підтримки спецрежиму і як це коментують у «Дія.City»
8 лютого 2022 року запрацював спеціальний правовий режим «Дія.City». У грудні 2021 року, коли спецрежим був у процесі запуску, DOU провело опитування, яке показало, що 80% айтівців проти нововведення Мінцифри. Зараз їхня кількість зменшилась до 58%. dev.ua звернувся до «Дія.City» за коментарем щодо результатів опитування й ось, яку відповідь отримали.
58% опитаних висловилися проти «Дія.City» (1165 анкет);
27% підтримують спецрежим для ІТ (544 анкети);
12% ІТ-фахівців мають невизначену позицію (239 анкет);
2% не цікавить спецрежим (44 анкети).
Причини, чому проти
Податковий закон показав, що гарантії для «Дія.City» не діють, тож у спецрежимі немає сенсу — такої думки 81% айтівців (1131 анкети);
не довіряють Мінцифри та державі 71% опитуваних (991 анкета);
не бачать жодних позитивних змін за роки роботи «Дія.City» — 61% (860 анкет);
айтівці вважають, що через «Дія.City» можуть скасувати ФОПи та спрощене оподаткування — 58% (822 анкети);
ІТ-індустрія розвивається сама, не треба втручатися — такої думки 58% айтівців (820 анкет);
50% опитуваних не розуміє, чому участь у «Дія.City» є критерієм критичності підприємства та бронювання фахівців (697 анкет);
через «Дія.City» можуть погіршитися умови праці в ІТ — припускають 45% фахівців (638 анкет);
через спецрежим можуть зменшитися зарплати в ІТ — вважає 35% (491 анкета).
Але є те, що айтівцям подобається у спецрежимі
53% респондентів у цій категорії сказали, що не бачать переваг у «Дія.City», але водночас ІТ-фахівцям деякі речі подобаються:
бронювання — 27% (373 анкети);
можливо, це привабить відомі ІТ-компанії в Україну — такої думки 14% айтівців 191 анкета);
об'єднання ІТ-компаній, які можуть доносити свою думку до чиновників — вважають 12% (171 анкета);
гіг-контракти як альтернатива ФОПам — 11% (157 анкет);
додатковий захист від маски-шоу — 7% (95 анкет);
соціальні гарантії для спеціалістів — 6% (79 анкет).
27% респондентів готові змінити думку щодо спецрежиму, якщо переконаються, що податкові гарантії на 25 років залишаться незмінними. Для 22% важливо залишити третю групу ФОП і спрощене оподаткування.
45% фахівців готові залишитися в компанії, якщо вона долучиться до «Дія.City», але умови праці не погіршаться. 18% готові звільнитися одразу, щойно їхня компанія приєднається до спецрежиму.
UPD 27.11.2024 15:43
«Згідно з опитуванням DOU, 58% опитаних ІТ-фахівців, які висловили свою непідтримку Дія.City, — це показник, який потребує більш ґрунтовного аналізу та вивчення з нашого боку», — зауважила пресслужба «Дія.City» та нагадала про інші цифри.
Так, згідно з IT Research Ukraine від Львівського ІТ Кластера, 53,1% ІТ-фахівців, що знають про «Дія.City», ставляться до проєкту позитивно, 16% — нейтрально, 14,2% — негативно. І ще 16,7% фахівців — байдуже.
«Ми завжди тісно співпрацюємо з ІТ-індустрією і зацікавлені в тому, щоб покращувати простір. Тож відкриті до обміну думками, досвідом, експертизою з усіма небайдужими представниками технологічного сектора. Важливо, що Дія.City — це проєкт, який фактично запустився за кілька тижнів перед вторгненням. Тобто створювався він у радикально інших умовах і обставинах, ніж вони є натепер. І без перебільшення Дія.City можна назвати продуктом воєнного часу, зміни до якого вносилися уже відповідно до запитів, потреб і поточної ситуації», — додали у «Дія.City».
Щодо законопроєкту про підвищення податків, ухвалений Радою у жовтні, зазначили: «Зараз цей документ все ще очікує на підпис Президента, а отже, не набрав чинності. Водночас законопроєкт вже давно став частиною жвавої дискусії в багатьох колах нашого суспільства.
Ми розділяємо думку багатьох людей та представників ІТ-сфери про те, що підвищення податкового навантаження — болюче і непросте рішення. Але й розуміємо, що під час війни абсолютно правильних рішень, і таких, які б влаштовували всіх, — не існує.
Зараз очікуємо на підпис законопроєкту та оприлюднення його остаточної редакції. Водночас ми продовжуємо підтримувати постійний діалог з індустрією щодо можливих кроків для подальшого вдосконалення Дія.City. Враховуючи при цьому, як і завжди, інтереси усіх стейкхолдерів, та передусім спираючись на воєнну ситуацію в країні».