💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаРобота
10 вересня 2024, 14:55
2024-09-10
Програміст знайшов роботу на Djinni, отримав підвищення до ліда, і врешті залишився без зарплати. Як так сталося та на що варто звертати увагу, обираючи роботодавця
Фаундерка платформи з пошуку роботи JobNote.ai Оксана Лобко розповіла про досвід розробника, якому вдалося знайти роботу за прямим контрактом з американською компанією, отримав чимале кар'єрне підвищення до ліда та врешті залишився без зарплати.
«Один із перших наймів на jobnote, і… факап. Програміст, два роки досвіду, Middle, шукав комбінацію Python + React, разом чи окремо. Подавався на близько 40 вакансій, більшість ігнорила, пройшов кілька співбесід, зробив кілька тестових. Шукав кілька місяців. І от, прямий контракт з американцем. Співбесіда та зразу наймання, контракт на $1500. Знайшов на djinni (99% роботодавців там перевірені). За кілька днів розпочав роботу, проєкт зрозумілий. Активно почав переносити візію з Figma в код на React. Пізніше ще підібрав бекенд на FastAPI. Фігачив на повну. За тиждень назначили тімлідом, заменеджерив ще кількох людей. Був дуже щасливий», — розповідає Оксана.
Фахівчиня зауважує, що розробник тримав її в курсі подій протягом всього пошуку роботи і її старту. Але не розказав важливі red flags:
наймач не включав камеру на співбесіді;
на djinni, в контракті й в профілі на лінкедині — були різні компанії;
не репортив наймання на djinni, інакше би побачив, що профіль роботодавця вже заблокований;
не було корпоративного email роботодавця і переписок із нього.
«Далі кілька людей почали питати про гроші, хоча б частково, і їх просто заблокували всюди. В контракті був пункт, що можливе звільнення без пояснення причин в будь-який момент в перші три місяці. І джунів було багато, які не все могли подужати. Тому пункт неприємний, але зрозумілий. Дата платежів в контракті стояла трохи пізніше цих перших конфліктів, 30-го», — описує Оксана.
За словами спеціалістки, її клієнт разом з ще одним програмістом, які зробили основну частину проєкту, вже трохи напружилися, і теж запитали про гроші, попередивши що не віддадуть проєкт без оплати. «Проєкт просто — зіп-архівом код, без github. Наймач в цей момент розпсихувався, але обіцяв заплатити. Хлопці пішли на зустріч, і все ж віддали проєкт, після чого він їх зразу заблокував. 30 числа і пізніше — так і не заплатив», — ділиться фахівчиня.
Вже після інциденту Оксана дізналась важливі нюанси. По-перше, профіль LinkedIn був справжнім, але у ньому вказана явно не та людина. По-друге, усе спілкування відбувалось тільки на Djinni й у Skype.
Усього на djinni той чувак встиг найняти близько семи програмістів, але його профіль заблокували десь за тиждень.
«Програміст кілька днів був суперрозчарований у всьому, але потім трохи полегшало й пішли шукати далі. З одного боку, це була перша така велика задача, яку він досить швидко зробив, і собою пишався. З іншого — місяць пропрацював безплатно», — резюмувала Оксана.