🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Вікторія ГорбікВійна
16 лютого 2024, 08:00
2024-02-16
14 українців вже купили «Капсулу життя» — укриття для квартир. Нагадуємо історію розробки
Близько місяця тому Сергій Захарін, розробник і виробник деревопереробного обладнання, розповів dev.ua про виготовлення модульної конструкції «Капсула життя» власної конструкції, яка призначена врятувати від наслідків ракетних обстрілів. На момент розмови одну таку капсулу родина в Київські області вже встановила собі.
Укриття для домівок вже придбали 14 українців. Сергій продовжує виготовляти «Капсули життя». Ми нагадуємо, від чого здатна захистити конструкція та які характеристики має.
Сергій Захарін повідомив, що за цей період в нього купили лише 14 капсул. Ціна на них не змінилась. Серед складнощів, які виникають в нього, він назвав шахраїв, які виставляють на OLX оголошення з продажу ніби-то «Капсул життя».
«Крім того, дуже багато „конкурентів“ створюють срач по капсулі, бо їхні укриття коштують мільйони», — написав він. Дійсно, його розробка викликала великий ажіотаж в мережі.
Хто розробник
Сергій Захарін наразі живе та працює в Києві. Він досить відомий у своїй сфері розробник і безпосередній виробник деревопереробного обладнання та має патенти на свої вироби, хоч і не отримав вищої освіти.
Ідея на поличці
Ще у 2015 році в Сергія з’явилася ідея зробити якесь укриття, де можна буде сховатися від будь-яких зовнішніх чинників. Крім того, за його задумами, конструкція також може слугувати як схованка при землетрусі та як сейфова кімната, якщо потрібно буде на тривалий час поїхати з дому. Але на роздумах тоді все і закінчилося аж до липня цього року, коли Сергій згадав про свою «Капсулу».
За досить короткий термін Сергій зібрав таку конструкцію та почав випробування над нею, у яких безпосередню участь брав сам.
Що таке «Капсула життя»
Укриття «Капсула життя» — збірна сталева конструкція, розроблена для встановлення у квартирах багатоповерхівок, приватних будинках, офісних будівлях і приміщеннях, де немає можливості встановити монолітну конструкцію.
Укриття збирається зі сталевих елементів, які зʼєднуються між собою болтами. Монтується укриття в приміщенні поруч зі стінами та кріпиться до несної.
Технічні характеристики
Поки що є два варіанти укриття: для трьох і шести осіб. Ширина в обох конструкціях майже однакова, місце збільшується завдяки додатковій довжині, яка може бути будь-якою.
Габаритні розміри капсули:
довжина 2,1 м;
висота 2,1 м;
ширина: 1,1 м на 3 особи та 1,4 м на 6 осіб;
матеріал — сталь 5 мм;
вага 750 кг та 850 кг відповідно;
найважча деталь капсули 45 кг.
На один квадратний метр поверхні припадає навантаження у 380 кг (мінімальний поріг навантаження на плити перекриття у багатоповерхівках від 800 кг). «Капсула життя» розрахована витримати 99% уламків та дрібних осколків (до 5 мм) у результаті падіння або розриву будь-яких боєприпасів. «Капсула життя» не розрахована на пряме влучання.
Укриття постачається суто як металева конструкція, а замовник уже за власним розсудом облаштовує її зсередини. Сергій також рекомендує обшити в середині мінеральною ватою та негорючим гіпсокартоном, який у випадку падіння капсули (наприклад при руйнуванні багатоповерхівки), помʼякшить удари для людей.
За розрахунками Сергія, капсула має вогнетривкість до 30 хвилин. Він радить розміщувати в середині вогнегасник, респіратори та кисневі балончики.
Капсула пропускає мобільний звʼязок. І має аварійні люки з трьох сторін, якими можна скористатись, якщо двері виявляться заблокованими.
Ззовні Сергій планує встановити звукову чи світлову сигналізацію на випадок, якщо обвалиться будинок разом із капсулою. Крім того, з кожної сторони капсули є зачепи, за допомогою яких її можна буде підняти краном чи вантажівкою.
Випробування
«Капсулу життя» Сергій тестував двічі.
Перший раз на конструкцію було скинуто бетонну плиту вагою у 1100 кг із висоти 9,3 м. У момент падіння Сергій знаходився всередині капсули.
«Що я відчував там, усередині? Та нічого, грюкнуло і все. Піднявся пил стовпом. Не було ніякого страху, бо я був впевнений у міцності своєї розробки», — говорить чоловік.
Ціль другого випробування було показати, що конструкція на стільки міцна, що у випадку, якщо складеться будинок, а капсула буде на першому поверсі, вона витримає на собі всю вагу уламків, навіть якщо це буде шістнадцятиповерхівка. У результаті цього випробування укриття витримало на собі вагу у 43 тонни. Конструкція просіла лише на 15 міліметрів, а коли плити зняли — вона вирівнялась до свого початкового стану. Відео також доступне на сторінках соцмереж.
Після першого випробування, як розповідає Сергій, трохи заклинило двері, але з певним зусиллям він зміг їх відкрити самотужки.
Перші замовники
Нещодавно Сергій уже виготовив і встановив одну капсулу на замовлення родини, яка живе у приватному будинку поблизу Боярки. Їхній будинок виготовлений із піноблоків, тобто дуже вразливий до вибухових хвиль та інших ушкоджень.
Євген, який встановив у себе в будинку укриття, розповів dev.ua, що трохи вагався, коли замовляв капсулу, але наважився, щоб убезпечити себе та родину.
За словами Євгена, вона точно врятує від завалів конструкцій даху, скла з вікон, дзеркал та уламків меблів.
У середині замовник обшив капсулу магнезитовою плитою, яка завдяки своїм фізико-механічним властивостям та експлуатаційним якостям, таким як міцність, гнучкість, негорючість, вологостійкість, є кращою альтернативою більшості популярних будівельно-оздоблювальних матеріалів. Поверх магнезитова плита вкрита ковроліном, усе це внеможливлює травмування людини в разі зовнішнього впливу на капсулу.
Євген називає укриття «капсулою сну». З його слів, вони з дружиною й сином почали значно краще спати й, відповідно, самопочуття та стосунки також покращились.
Про виробничі потужності
Сергій має невелике виробництво та працює з двома помічниками. Він замовляє сталеві листи та разом із хлопцями на лазерному та згинальному верстатах виготовляють деталі для капсули.
За наявності всіх матеріалів, за словами Сергія, у день реально виготовити одну капсулу.
Фінансова частина
Собівартість «Капсули життя», як зазначає Сергій, 53 000 грн. Майже всі витрати — це вартість матеріалу. Капсулу чоловік продає за 70 000 грн. З отриманих коштів він платить податок у 5%.
«Я працюю над тим, щоби зменшити собівартість конструкції й наразі збираю кошти, щоб придбати необхідне обладнання та збільшити потужність виробництва. Та в мережі однаково говорять, що я мародер і наживаюся на чужому горі. Ніхто не думає про те, що я, навпаки, намагаюсь знайти відносно бюджетне рішення для збереження життів населення нашої країни», — говорить Сергій.
Плани на майбутнє
Зараз у Сергія в розробці бар'єр для капсули, який має витримати постріл калібру 7,62. Найближчим часом планується випробування.
«Після цього насамперед хочу зареєструвати волонтерську організацію та робити збори коштів на виготовлення капсул для родин військовослужбовців. Хлопці захищають нас там, а я захищатиму їхні сім'ї тут», — зазначає Сергій.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)
Дуже важливо було вказати хто прокоментував, саме президентка Словаччини. Ну просто з першоджерел взяли інформацію. Українське "понтанутися" не має меж. Перестаньте надавати надмірної значущості чужому і рівняти із землею своє рідне, тоді й війна закінчиться.
Після такого вступу бажання читати далі зникає повністю.
Дуже важливо було вказати хто прокоментував, саме президентка Словаччини. Ну просто з першоджерел взяли інформацію. Українське "понтанутися" не має меж. Перестаньте надавати надмірної значущості чужому і рівняти із землею своє рідне, тоді й війна закінчиться.
Після такого вступу бажання читати далі зникає повністю.