Марія БровінськаСтартап
30 травня 2023, 08:08
2023-05-30
Засновниця псевдостартапу Theranos, засуджена за шахрайство на 11 років, сьогодні почне відбувати покарання. Ось, що чекає на неї за ґратами
Елізабет Холмс сьогодні, 30 травня, має прибути до в’язниці, аби відбувати свій 11-річний термін за шахрайство. Ув’язнені вже прочитали та обговорюють «Дурну кров» за мотивами стартап-історії Theranos.
Елізабет Холмс сьогодні, 30 травня, має прибути до в’язниці, аби відбувати свій 11-річний термін за шахрайство. Ув’язнені вже прочитали та обговорюють «Дурну кров» за мотивами стартап-історії Theranos.
Довідково
Колишній генеральний директор Theranos Елізабет Холмс 18 листопада 2022 року постала перед федеральним судом для винесення вироку після того, як її засудили за чотирма пунктами шахрайства за нібито участь у багатомільйонній схемі обману інвесторів її компанії Theranos, яка пропонувала послуги лабораторії з аналізу крові. Її стартап, що не існує, з тестування крові колись оцінювався в $9 млрд
Де відбуватиме покарання Холмс
Як пише The Wall Street Journal, відбуватиме покарання жінка в тюремному таборі Браян — це в’язниця мінімального рівня безпеки, призначена виключно для жінок, приблизно в 100 милях від Х’юстона.
За даними The Wall Street Journal, ув’язнені у федеральному таборі Техасу з нетерпінням чекають прибуття Елізабет Холмс. Зараз там перебувають близько 655 ув’язнених, що становить приблизно 90% його місткості.
Ув’язнені тут були здебільшого засуджені за службові злочини, незначні злочини, пов’язані з наркотиками, і за переховування нелегальних іммігрантів, повідомляє WSJ з посиланням на Федеральне бюро в’язниць (BOP), а також на поточних і колишніх ув’язнених.
Засновниця Theranos має з’явитися до в’язниці до 14:00 30 травня.
«Деякі люди кажуть: «Я хочу бути її другом», — розповідає Таша Вейд, нинішня ув’язнена закладу.
«Але інші люди кажуть: «Я не можу повірити, що це все, що вона отримала за те, що взяла всі ці гроші», — додає Вейд.
Інший неназваний ув’язнений розповів виданню, що офіцер виправної установи пожартував про те, щоб наказати Холмс мити каструлі.
Один ув’язнений, якого звільнили в березні, розповів WSJ, що на початку цього року в бібліотеці в’язничного табору була помічена копія книги Джона Керрейру «Погана кров» 2018 року, в якій розповідається про підйом і падіння Theranos.
Що чекає в тюрмі
Відповідно до довідника для ув’язнених, Холмс може розраховувати на пробудження у закладі о 6 ранку. Їй також доведеться дотримуватися низки правил, зокрема застилати ліжко в установленому порядку.
Співрозмовники газети розповіли, що більшість із тих, хто здається добровільно, прибувають до головних воріт на особистих автомобілях, потім їх обшукують і видають тюремну форму.
За словами співрозмовників, нові ув’язнені проводять 90 днів на кухні, за цю роботу платять 12 центів на годину, і вона вважається найбільш виснажливою. Інші виконують завдання садівників, клерків або операторів кол-центру комерційного підрозділу BOP Unicor: але до останньої роботи засуджених за такі злочини, як шахрайство з використанням електронних засобів (як і Голмс), не допускають, кажуть джерела.
Невелика група ув’язнених також тренує цуценят лабрадора як службових собак, звірі живуть у камерах своїх дресувальників, додає WSJ.
Водночас діти Голмс зможуть відвідувати її у вихідні та святкові дні.
У кімнаті для відвідувань в’язниці є ігровий майданчик для дітей, сім'ї можуть збиратися на відкритому майданчику біля входу в табір.
Ув’язнені живуть у камерах із двоярусними ліжками й без дверей, додали співрозмовники WSJ. Комплекс в’язниці відкривається о 6:00 ранку, ув’язненим дозволено залишати житлові приміщення, але о 10:00 і 16:00 вони повинні повертатися на перевірку, а о 20:00 — повернутися на відбій. Представник BOP сказав, що багато ув’язнених в’язниці Браян виходять на волю достроково завдяки хорошій поведінці та участі у тюремних програмах.
При цьому ув’язнені скаржаться на нудьгу, але зазначають, що насильство з боку інших або охоронців — це рідкість, пише WSJ.
Так, тюремний аудитор 2021 року заявляв, що ув’язнені почуваються в безпеці, у в’язниці був один підтверджений звіт про сексуальне насильство одного ув’язненого над іншим ув’язненим, повідомлень про жорстоке поводження з боку персоналу не надходило, додає видання.
Журналіст NYT кілька днів провів з Елізабет Холмс, яка привласнила $100 млн інвестицій у свій стартап і готується до 11 років тюрми. Ось її перше інтерв’ю та враження автора
Засновницю псевдостартапа за $9 млрд Елізабет Холмс засудили до 11 років позбавлення волі з відстрочкою через вагітність. Вона повинна повернути інвесторам $121 млн