Acquisition Manager з IT-компанії поділився хоум-девайсом сьогодення, який допомагає йому при відключенні світла 12-16 годин на добу. Ось, що він радить
Відключення електрики та перебої зі звʼязком в Україні продовжують відбуватись і українці адаптуються до цієї ситуації, хто, як може. Ось девайс, який радить Talent Acquisition Manager Федір Савко, що допомагає йому при відключенні світла 12-16 годин на добу.
«Якщо ви ще цього не зробили — то рекомендую!» — пише Федір Савко.
Хоум-девайс, яким пропонує скористатись фахівець, допомагає йому особливо, коли потрібно працювати з дому і потрібен стабільний інтернет.
За словами Федіра, важливо, щоб при цьому був підключений Інтернет через оптоволокно.
«Чому я вибрав саме такий тип, бо він безпечніший і дешевший», — пояснює він.
Отже, щоб мати електричне живлення та звʼязок, Федіру знадобилось:
АКБ (гелевий варто брати) 5000–6000 грн
інвертор (замовляв на AliExpress) 3000–4000 грн
зарядний пристрій для акб 700-800 грн
додаткові клеми 250 грн
трьох позиційний перемикач (в щиток) 500 грн
кабель багатожильний 3×2,5, 50грн за м квадратний
колега, який допоміг все це діло заживити (тут як вже домовитесь).
Коли вимикають світло, як розповідає Федір, він просто перемикаю трьох позиційний перемикач, що заведено в щиток і далі включає сам інвертор. «Не шумний і до того ж він час від часу виключається. Він в комірці, тож я його не чую взагалі», — повідомляє він. Коли вмикають електроенергію переключає на основне джерело живлення і потім виключає інвертор. В той час ставить на зарядку акамулятор. «Якщо забули виключити інвертор і переключити на основне живлення, то інвертор подасть сигнал, коли енергоємність вже нижче 10V. Але таке краще не допускати, бо дуже швидко посадиться сам акамулятор», — радить він.
Варіант підключення через портативні електричні станції (вилка-вилка) він не розглядав, за словами Федора, оскільки вдома є маленькі діти. «Ризик постійний — не вслідкуєш», — акцентує він. Тому вибрав такий, щоб підключити до вхідного щитка електроенергії і сховати цей девайс в кладовій, при тому кабель можна пустити по стелі і сховати.
«Ну і перевага, що я можу докинути додатково ще один акамулятор, коли відключення будуть триваліші», — повідомляє він.
В підсумку, загальна вартість обладнання склала приблизно 12000-13000 грн. Це залежить від того, якої потужності буде інвертор і скільки метрів кабелю потрібно. «І при цьому можу сміливо до 2 кВт використовувати при відключенні до 8 годин», — додає Федір.
Крім того, інші айтівці в коментарях поділились своїми порадами, зокрема:
«Зарядний пристрій рекомундую брати дорожчий на 10-15А буде швидше заряджати», — пише QA Engineer Роман Мовчан.
«Авто батареї токсичні», — акцентує DevOps Микола Пелип.
«Мені, коли робили опалення, порекомендували logic power, він не так швидко садить акумулятор, уже рік як в мене, дуже задоволений. Logic power lpy w psw 500 va, він на 350 ват, мені того з головою, тяне телевізор, ноут, інтернет і котел, хотів взяти на 500ват, але тоді в наявності не було, акум на 100А, думаю якщо придбати 2 то 2 суток на мінімалках можна протянути», — розповідає Junior Python Developer Андрій Самойленко.
«Ще б захист від дітей та домашніх тварин», — говорить AWS Богуслав Василевський.
«4 сонячні панелі Risen на стіну, зарядний контролер epever, саморобний акумулятор на 7,5 кВт з 8 банок по 280 Ампер з BMS для безпечного використання. 24 вольтовий інвертор на 1 кВт. Вистачало і на попрацювати і нетфлікс у підвалі подивитися та освітлення всього будинку вночі. Взимку 22-23 не вистачало сонця для заряджання акумулятора, сиділи на генераторі», — ділиться своїм досвідом Project Manager Андрій.