У Міністерстві цифрової трансформації розповіли скільки військовозобов’язаних айтівців наразі мають актуальне бронювання від мобілізації.
Як повідомили в Мінцифри у коментарі виданню DOU, наразі «бронь» мають близько 5000 ІТ-спеціалістів із 334 підприємств. Ще 1497 фахівців перебувають на етапі погодження в Міноборони й Мінекономіки (у цю кількість входять і ті, кого подали на перебронювання).
У березні 2024 року Мінцифри повідомляло про 2600 заброньованих айтівців, і ще стільки ж перебувало на етапі погодження. Згідно з даними IT Ukraine Association, в Україні працюють орієнтовно 346 000 айтівців. Таким чином, частка заброньованих у березні складала 0,75%. 5000 спеціалістів становить 1,45% від загальної кількості айтівців.
У Мінцифри говорять, що 5000 фахівців були заброньовані за старою процедурою. Підрахунки за електронним бронюванням з’являться пізніше. У відомстві додали, що статус критично важливих отримали 575 ІТ-компаній.
Раніше заступник міністра економіки Віталій Кіндратів розповів, що наразі в Україні заброньовано близько 800 000 людей. За його словами, для забезпечення військових потреб в Україні можливо забронювати близько 1,2 млн людей.
«А жінок чому випустили? Несправедливо». Айтішники - про заклик секретаря РНБО не ховатися за жіночими спідницями у відповідь на петицію про виїзд чоловіків
Нещодавно у РНБО відреагували на петиції про дозвіл виїжджати чоловікам з України. Таких петицій було вже три, і остання набрала необхідну кількість голосів для розгляду президентом.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі