🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоГроші
28 лютого 2025, 14:08
2025-02-28
«Регуляторний діалог розпочато». У НБУ прокоментували ситуацію з Revolut
dev.ua отримав коментар від Національного банку України, щодо нещодавніх зауважень від регулятора в бік необанку Revolut. У НБУ підкреслили, що надання банківських послуг на території України українським резидентам потребує відповідної ліцензії.
dev.ua отримав коментар від Національного банку України, щодо нещодавніх зауважень від регулятора в бік необанку Revolut. У НБУ підкреслили, що надання банківських послуг на території України українським резидентам потребує відповідної ліцензії.
Що було раніше
27 лютого Національний банк України випустив заяву, щодо виходу на український банківський ринок необанку Revolut, у якій наголосив на необхідності ліцензування.
У регуляторі відзначили, що наразі Revolut не отримував жодних ліцензій або дозволів від Національного банку України, не подавав відповідних заявок і не проходить процедуру ліцензування діяльності.
У НБУ також попередили українців, що «норми законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг і системи гарантування вкладів» не поширюються на клієнтів Revolut.
На цю заяву Нацбанку відреагував співзасновник monobank Олег Гороховський. За його словами, вихід Revolut на український ринок є «банальним порушенням українських законів».
«Ми пропонуємо лише рахунки в ЄС і не плануємо відкривати українські рахунки без додаткового дозволу», — повідомили в Revolut.
Що говорять у НБУ
dev.ua звернувся за коментарем до Нацбанку щодо ситуації й отримав відповідь. Наводимо її в повному обсязі:
«Позиція Національного банку вичерпно викладена в нашій попередній заяві: надання банківських послуг на території України українським резидентам потребує отримання відповідної ліцензії або реєстрації філії іноземного банку. Регулювання й нагляд за діяльністю банків на території України є винятковим мандатом Національного банку України.
Національний банк підтримує відкриту конкуренцію між учасниками фінансового ринку України та появу сильних гравців з міжнародним ім’ям і стійкою репутацією. Водночас ми наголошуємо, що правила однакові для всіх: учасники ринку повинні здійснювати свою діяльність відповідно до українського банківського законодавства.
Ми відкриті до діалогу з Revolut і готові сприяти старту процесу отримання ліцензії компанією в Україні. Наразі такий регуляторний діалог розпочато на основі взаємних звернень компанії й регулятора. Національний банк також продовжить комунікацію з органом банківського нагляду, в юрисдикції якого зареєстрований Revolut Bank UAB, для кращого розуміння моделі роботи банку».
Наразі Revolut немає лімітів, які є в Україні (наприклад, обмеження в 100 000 грн на переказ валюти за кордон на місяць), оскільки європейський банківський рахунок, хоча ліміти можуть спрацювати на стороні українських банків.
«Наша ціль — мати гарні відносини з усіма регуляторами. Отримати ліцензію — це пріоритетна задача. Проте, конкретні строки не готовий коментувати», — повідомив Дмитро Стрельчук.
UPD. Revolut не отримував жодних ліцензій або дозволів, кажуть в НБУ. Гороховський заявив, що необанк вийшов на український ринок з порушенням законів. Що говорять в Revolut
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.