Після останньої стратегічної інвестиції в польський стартап Cosmose АІ від NEAR Foundation оцінка польської компанії склала $500 млн.
Про Cosmose АІ
Cosmose АІ — це аналітична фірма роздрібної торгівлі, що керується штучним інтелектом, заснована у 2014 році Мироном Миронюком у Варшаві, який наразі є й генеральним директором компанії.
Інвестиції, сума яких не розголошується, будуть спрямовані на розширення застосування штучного інтелекту в споживчій роздрібній торгівлі, сприятимуть переходу до екосистеми Web3 для кращого досвіду та захисту даних для користувачів Cosmose.
Завдяки партнерству з фондом NEAR, Cosmose Media та багатоканальна торгова платформа та додаток, створений Cosmose, KaiKai, два продукти Cosmose AI, просуватимуть інновації, керовані Web3. KaiKai успішно використовує протокол NEAR шляхом створення власної криптовалюти, яка використовується для платежів, повернення готівки та винагород: Kai-Ching. Завдяки Kai-Ching покупці та роздрібні торговці отримують вигоду від скорочення часу обробки платежів і значно нижчих комісій.
Про Near Foundation
Near Foundation — це швейцарська некомерційна організація, яка підтримує постійний ріст і розвиток протоколу Near, високопродуктивного блокчейна з нейтральним викидом вуглецю, який розроблений як надшвидкий, неймовірно безпечний і нескінченно масштабований. Фонд NEAR Protocol, який підтримує Near Foundation, заснований у 2018 році харків’янином Іллею Полосухіним. Це децентралізована обчислювальна платформа в технології блокчейн для створення децентралізованих сервісів dApps.
Black box на пів року, донати як інвестиція в безпеку та крипта. Як айтішники витрачають гроші та у що інвестують
Зарплата працівників сфери IT в Україні — одна з найвищих. І саме вони є істотним джерелом допомоги армії та підтримки української економіки. Під час війни айтішники змінюють свої фінансові звички й замість інвестицій та відкладень часто донатять кошти на ЗСУ та волонтерські ініціативи.
dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують, скільки донатять та чи відкладають на чорний день.
Сьогоднішні герої — працівники IT-компаній Universe, Innovecs та PariMatch Tech.