💰 Хочеш вільно розраховуватись криптою? Trustee Plus - криптогаманець і платіжна картка 💳👉
Олександр КузьменкоГроші
11 жовтня 2024, 14:14
2024-10-11
Дерусифікація та декомунізація копійки. НБУ подав до Верховної ради законопроєкт про зміну назви копійки на «шаг»
Голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев опублікував лист, в якому йдеться про те, що Національний Банк України вже розробив і подав до Верховної Ради пакет законопроєктів про зміну назви розмінної монети України з «копійки» на «шаг».
В оприлюдненому листі голови НБУ Андрія Пишного до голови ВР Руслана Стефанчука відзначається, що дерусифікація та декомунізація в монетарній сфері є «обов’язковою умовою для ствердження української грошової одиниці». Про це пише «Forbes Україна».
В листі Пишний звертається до Стефанчука з проханням внести пропозиції НБУ на розгляд Верховної Ради, оскільки регулятор не може самостійно реєструвати законопроєкти.
В НБУ відзначили, що перейменування не передбачає додаткових витрат, оскільки вже відкарбовані копійки спеціально не вилучатимуться з обігу, а перебуватимуть паралельно з новими шагами. Наступного року в НБУ планують випустити 20 млн нових монет.
Нагадаємо, що раніше в регуляторі назвали чотири причини, чому копійки варто замінити на шаги. Наукова спільнота підтримує ініціативу головної фінустанови країни, але для цього потрібні законодавчі зміни.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.