🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікСтартап
17 листопада 2023, 19:02
2023-11-17
Студенти КПІ представили на Web Summit 2023 біонічний протез, дрон для дослідження водойм і технології для розвідувальних БПЛА
На Web Summit 2023, який щойно завершився у Португалії, студенти ФІОТ КПІ ім. Ігоря Сікорського та ГО «Розвиток ІТ освіти» представили три актуальні інноваційні розробки.
На цьогорічній IT-конференції в Лісабоні серед понад 70 000 учасників свої проєкти представили 25 українських стартапів, в тому числі й три розробки від студентів та наукових керівників Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». З розробками українських студентів ознайомилась Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португальській Республіці пані Марина Михайленко.
«Зараз триває війна. І всі в Україні зосереджені на досягненні однієї спільної мети — Перемозі! Одночасно Україна вже сьогодні розбудовує своє майбутнє з більш сучасною та інноваційною економікою, що стане частиною європейської. Саме такі проєкти, які представлені сьогодні, можуть стати технологічним проривом у завтра, просуваючи нашу країну на лідерські позиції», — відзначила Марина Михайленко.
Своєю чергою команда ГО «Розвиток ІТ освіти» передала пані Послу подяку за підтримку українських студентів та розробників.
За словами співзасновник ГО та меценат Анатолій Бойко, раніше «ГО «Розвиток ІТ освіти» вже долучався до заходу, у 2021 році команда представила розробку студентів КПІ робота-асистента HU-Bot зі штучним інтелектом.
«Цього разу ми представили три актуальні розробки — біонічний протез руки, дрон для дослідження водойм та технології для розвідувальних БПЛА, що долають ворожі засоби радіоелектронної боротьби», — повідомив Анатолій Бойко.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.