Кіберполіція заблокувала криптогаманець литовця. Спроби розблокувати гроші через суд виявились невдалими
Кіберполіція заблокувала криптогаманець громадянина Литви. Спроби розблокувати його через суд виявились невдалими.
Кіберполіція заблокувала криптогаманець громадянина Литви. Спроби розблокувати його через суд виявились невдалими.
Кіберполіція заблокувала криптогаманець громадянина Литви. Спроби розблокувати його через суд виявились невдалими.
У червні 2021 року громадянин Литви звернувся до адміністративного суду з позовом до інспектора з особливих доручень управління протидії кіберзлочинам в Одеській області, щоб суд допоміг йому розблокувати криптогаманець з грошима. Криптобіржа, де розміщений гаманець позивача, за його задумом мала б розблокувати належні позивачу криптоактиви та зазначити, що не має до нього претензій.
Згідно з матеріалами справи, позивач зазначив, що під час виводу криптоактивів на початку березня 2020 року біржа Huobi заблокувала активи за запитом кіберполіції України. Причина — у нібито кримінальному походженні грошей. Кіберполіція мала на меті перевірку походження коштів.
На думку позивача, незаконне блокування його криптоактивів незаконне, оскільки розгляд справи триває дуже довго. За його словами, у листі відповідача до біржі Huobi не вказується, що блокування коштів позивача відбулося у порядку, передбаченому Кримінально-процесуальним кодексом України, на адвокатський запит з цього питання відповіді не надали.
У червні суд відмовив литовцю у відкритті кримінального провадження відносно старшого інспектора з особливих доручень 1-го відділу управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції національної поліції Паламарчук В.М., не визнавши його дії протиправними.
В апеляційній скарзі, поданій у серпні 2021 року в П’ятий апеляційний адмінсуд Одеси, литовець спробував скасувати це рішення у зв`язку з тим, що воно прийняте з неправильним застосуванням норм права.
В Нацполіції запевнили, що блокування коштів литовця відбулося у порядку, передбаченому КПК України для розслідування конкретного кримінального провадження з вказівкою номера та дати внесення даних до ЄРДР. Проте позивачу не повідомили, чи надано інспектору доручення на здійснення слідчо-розшукових дій.
Литовець пояснював, що подібні дії інспектора вже мали місце відносно іншої особи в іншому кримінальному провадженні. Аналогічний позов по суті був задоволений Одеським окружним адміністративним судом.
Проте в цьому випадку суд апеляційну скаргу громадянина Литовської Республіки залишив без задоволення, а ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 14 червня 2021 року залишив без змін.