😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоКриптобізнес
5 березня 2025, 12:17
2025-03-05
Криптовалюта Solana увійде до стратегічного крипторезерву США. Чим проєкт з українським корінням міг привернути увагу Трампа
Серед 5 криптовалют, які увійдуть до нового стратегічного резерву США, Solana, яку заснував українець Анатолій Яковенко. Саме на платформі Solana були випущені мемкоїни американського президента та його дружини.
Серед 5 криптовалют, які увійдуть до нового стратегічного резерву США, Solana, яку заснував українець Анатолій Яковенко. Саме на платформі Solana були випущені мемкоїни американського президента та його дружини.
Днями президент США Доналдь Трамп повідомив, що Bitcoin, Ethereum, XRP, Solana та Cardano увійдуть до нового стратегічного резерву криптовалют країни.
У січні новообраний президент та його дружина випустили свої мемкоїни $Trump та $Melania саме на Solana, яка стала однією з найбільш швидко зростаючих блокчейн-платформ світу. У 2024 році щомісячний обсяг транзакцій в ній перевищив $1 трлн, а капіталізація Solana складала $44 млрд.
Стартап Solana створив українець Анатолій Яковенко у 2017 році. Головний офіс розташований у Сан-Франциско, де працює близько 80 співробітників. Технологія Solana відома у всьому світі тим, що вона працює швидше, ніж Ethereum, і до того ж — дешевше. Влітку стартап випустив Android-криптосмартфон Saga, інтегрований з блокчейном Solana.
Чому Solana привернула увагу Трампа
Одна з причин, що Solana — це саме проамериканський криптопроєкт, який не взаємодіє з Китаєм, сказав Forbes Ukraine засновник криптопроєкту Allbridge Андрій Великий. Це є важливим моментом, оскільки в криптосвіті є два основні полюси — США та Китай.
Іншою перевагою Solana є те, що вона єдина криптовалюта, яка за швидкістю та ефективністю наздоганяє найбільш традиційні платіжні системи, такі як Visa, пояснюють у криптобіржі WhiteBit.
«Це робить її ідеальним кандидатом для інтеграції в національні та глобальні фінансові інфраструктури», — зазначають у криптобіржі.
У січні минулого року запустили платформу Pump.fun на базі Solana, де будь-хто може створювати мемкоїни за кілька кліків. Це дало поштовх значному зростанню курсу Solana.
Після запуску мемкоїна Трампа ринок сприйняв це «як визнання Solana адміністрацією нового президента США», вважає Великий з Allbridge.
Водночас засновник та CEO Trustee Plus Вадим Груша вважає, що Solana поки не може розраховувати на гарантоване місце у майбутньому крипторезерві попри дуже позитивний фон.
«В криптовалютному світі Solana все ще не є інфраструктурно формуючим елементом індустрії», — каже він.
«Біткоїн зможе пережити будь-які катаклізми і буде затребуваний навіть через 2000 років, а USDT проіснує доти, доки в ньому буде необхідність». CEO Tether змалював прогноз розвитку криптоіндустрії
Криптозима в дії, або трильйони доларів на вітер. 7 висновків про те, що відбувається на крипторинку
Криптозима змусила колись квітучі фірми оголошувати про банкрутство, а інвесторів нервово розпродавати криптоактиви. Forbes розібрав, які наслідки можуть мати такі розпродажі, вартістю в трильйони доларів. Публікуємо сім найцікавіших висновків.
Ethereum запрацює по-новому: експерти криптобіржі Huobi Global пояснюють, що саме станеться з валютою після "злиття"
Велике злиття Ethereum попередньо заплановано на середину вересня. Дебати про його вплив на індустрію блокчейнів були швидкими та бурхливими. У результаті злиття поточна основна мережа Ethereum об’єднається з мережею Beacon Chain із підтвердженням частки, що стане найглибшим оновленням Ethereum на сьогоднішній день, поступаючись за важливістю лише блоку genesis. Цей перехід також є прикладом того, як велика децентралізована система може значно зменшити свій вуглецевий слід. Детальніше пояснюють експерти криптобіржі Huobi Global.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі