Співзасновник найбільшого IT-аутсорсера SoftServe Тарас Кицмей називає оновлену політику НБУ додатковим падатком у розмірі 20% на зарплату айтішників.
«Я завжди був прихильником відкритого ринку. І я проти двох курсів. Якщо виводити курс для експортерів, які мають продавати долар за 30 грн і водночас купувати його по 36 грн, це лише погіршить ситуацію. Що роблять експортери в такому випадку? Перестають заводити валюту в Україну. І це логічно. Навіщо продавати за одним курсом, а купувати за іншим?», — сказав він в інтерв’ю DOU.
Багато працівників SoftServe за кордоном, за словами Кицмея, отримують зарплату в Україні. «І вони зобов’язані конвертувати долари в гривні по 30, а потім купувати їх по 36, бо їхні витрати в доларах. Це такий невидимий податок у 20%. І це завеликий податок», — зазначив топ-менеджер.
На його думку, через таку політику айтівці з-за кордону старатимуться не заводити валюту в Україну. «Відповідно, маємо ще більші проблеми з конвертацією гривні», — зазначив він.
На думку Кицмея, ринок є ринок — його треба відпустити. «Якщо ми це зробимо, курс зросте, відповідно валюти завозитимуть ще більше. Я не підтримую два курси в Україні й бачу, що це призведе до ще більших проблем», — зазначив він.
Аналогічної думки притримується і Андрій Яворський, SVP of Strategy and Technology у GlobalLogiс. Він вважає, що ситуація, що склалася, несправедлива щодо інженерів. «Ряд людей, які за кордоном, або ж те, хто може видалено розробляти із західними компаніями, можуть перейти на трудоустрою вне України або перейти на формат розрахунків в криптовалюті», — сказав він під час медіаклубу у середу.
Наразі ж, каже Яворський, проблема не настільки глобальна, як виглядала спочатку. «НБУ сказав, що єдиного рішення немає, відбуваються спекуляції. Ймовірно, НБУ зміг попрацювати на комерційних курсах і курсах сказань, які не знайшли в захмарних рамках. Розница в курсе 1,5-2 грн, як і було до постановления.
Бойова гігієна. Чим небезпечний WiFi на передовій, та чому інколи прилітає по Starlink: пояснює айтішник
Володимир Степанець, Senior Systems Architect в EPAM Poland написав великий пост-пояснення про те, чим небезпечний інтернет на передовій та чому роздавати його не варто як з терміналів Starlink, так і зі смартфону.
Публікуємо його аргументи, правила та поради.