💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікВійна
27 квітня 2023, 15:07
2023-04-27
Українці мають змогу пройти безплатні курси з базової військової підготовки. Реєстрація відкрита
Волонтери у співпраці з військовими експертами, медиками та психологами в партнерстві з Центром спеціальної підготовки ASKOLD відкрили на Prometheus безкоштовний онлайн-курс «БАЗА: Сучасна військова підготовка».
Усі слухачі будуть мати змогу отримати додаткові знання з характеристики різної зброї, орієнтування, зв’язку, такмеду, виживання в польових умовах тощо протягом 13 годин. Курс не замінить практичні навчання в центрах підготовки, але допоможе доповнити наявну інформацію.
Усі матеріали курсу доступні одразу, їх можна звантажити офлайн та вивчати без доступу до інтернету.
«Наш проєкт допомагає закрити одну з нагальних потреб: підняти загальний рівень знань із військової справи та підвищити якість підготовки бійців. Чому зосередилися саме на теорії? Бо з нею обʼєктивно проблеми. Є старі підручники, трохи актуальніші методички за досвідом із 2014 року, окремі статті у профільних медіа, відео на ютубі, сайти-агрегатори корисних лінків. А от комплексної, перевіреної, базової теорії — немає. За винятком деяких напрямів, як-от такмед. Саме тому виникла ідея створити цей проєкт: щоби кожен будь-де і будь-коли міг отримати правдиву інформацію, перевірену реальними експертами, а не тік-ток інструкторами», — пише DOU, посилаючись на Олега Нобра, ідейного лідера створення курсу.
Кому він буде потрібний
У першу чергу курс розрахований як на досвідчених військовослужбовців, які хочуть покращити свої знання, так і на тих, хто не має практичного досвіду, а також тих, хто підпадає під мобілізацію.
Успішно пройдіть тестування після кожного розділу та отримайте сертифікат про його завершення.
Програма курсу
Розділ 1. Загальна підготовка (1,5 години)
Модуль 1. Збройні сили України.
Модуль 2. Екіпірування і спорядження: що взяти з собою.
Модуль 3. Фізична та вогнева підготовка.
Тест і Додаткові матеріали.
Розділ 2. Умови побуту (45 хвилин)
Модуль 1. Питна вода і їжа в польових умовах.
Модуль 2. Проживання в полі: тепло, сон, безпека.
Модуль 3. Гігієна і здоров’я в польових умовах.
Тест і Додаткові матеріали.
Розділ 3. Тактична підготовка (3 години)
Модуль 1. Головне про тактичну підготовку.
Модуль 2. Оборона.
Модуль 3. Наступ.
Тест і Додаткові матеріали.
Розділ 4. Тактична медицина (1 година)
Модуль 1. Протокол MARCH.
Модуль 2. Мінно-вибухові травми та медична допомога при опіках.
Модуль 3. Бойова аптечка.
Тест і Додаткові матеріали.
Розділ 5. Звʼязок на полі бою (50 хвилин)
Модуль 1. Радіозвʼязок як основний звʼязок на полі бою.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)