UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉

«Київстар» провів перший публічний тест супутникового зв’язку зі смартфона від Starlink. Незабаром запустить послугу повідомлень із будь-якої точки країни. Поки що сервіс буде безплатним

Телекомунікаційна компанія «Київстар» провела тестування супутникової технології від Starlink — Direct-to-Cell — у Житомирській області. Під час тестування СЕО «Київстар» і перший віцепрем’єр України — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров — спочатку під’єднали два смартфони до мережі Starlink, а потім обмінялися першими повідомленнями. З другої спроби навіть вдалося провести відеодзвінок.

Залишити коментар
«Київстар» провів перший публічний тест супутникового зв’язку зі смартфона від Starlink. Незабаром запустить послугу повідомлень із будь-якої точки країни. Поки що сервіс буде безплатним

Телекомунікаційна компанія «Київстар» провела тестування супутникової технології від Starlink — Direct-to-Cell — у Житомирській області. Під час тестування СЕО «Київстар» і перший віцепрем’єр України — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров — спочатку під’єднали два смартфони до мережі Starlink, а потім обмінялися першими повідомленнями. З другої спроби навіть вдалося провести відеодзвінок.

Журналіст dev.ua побував на тесті. Розповідаємо деталі.

«На сьогодні ми з компанією SpaceX розгорнули тестовий сегмент. Тестовий сегмент — це пляма приблизно 200 км по території України, де ми тестуємо технологію Direct-to-Сell від компанії SpaceX», — розповів Олександр Комаров.

Що це за тестування?

Оператор тестує декілька різних засобів використання. «Насамперед це передача повідомлень через месенджери. Будь-які месенджери: WhatsApp, Signal, Viber із будь-якої точки України, якщо ви перебуваєте на вулиці, ви зможете залишатися на зв’язку», — підкреслює СЕО компанії.

Цю послугу повинні запустити після тестувань наприкінці 2025 року. 

«Ми вважаємо, що, з огляду на поточні умови повномасштабної війни, є мільйони людей, які потребують будь-якого зв’язку у критичних умовах. Це наші військові на лінії фронту, це люди, які опиняються без зв’язку, тому що зруйнована інфраструктура», — заявив Комаров.

Він додав, що навіть у Житомирській області (одна з найкращих областей за покриттям в Україні) покриття «Київстаром» по населенню складає 98%, а по території — 69%. Він підкреслив, що ми живемо у великій країні, тож покрити її на 100% просто неможливо. 

«Поєднання наземної мережі „Київстар“ і супутникової мережі від компанії SpaceX дає нам можливість дуже швидко побудувати 100% покриття всієї території України», — заявив Комаров.

Після запуску послуги з обміну повідомлень наступним кроком буде голосовий зв’язок. І третім кроком буде надання послуг широкосмугового мобільного інтернету через мережу супутникового зв’язку. 

«Ми не можемо поки що обіцяти, у які терміни. Це залежить від компанії SpaceX і від запуску другого покоління супутників», — розповів Олександр. 

Він підкреслив, що кількість D2C-супутників швидко зростає. «Коли ми почали з ними перемовини — це було перше півріччя 2024 року — у них на орбіті було 60 супутників цього угруповання. Зараз — 600», — розповів менеджер.

Послуга D2C від «Київстар» буде працювати на окремій смузі радіочастот (5 МГц), яку компанія заздалегідь звільнила від використання наземних технологій. 

Під час тестів (Speedtest) виявилося, що швидкість на завантаження становить 3 Мбіт/сек, а на вивантаження (uplink) — приблизно 0,5–0,6 Мбіт/сек. 

Комаров підкреслив, що це можна зіставити з технологією 3G, якою раніше користувалися українці. 

Що по грошах

Як розповів СЕО «Київстар», у наступному році послуга буде безплатною для всіх українців. Він також додав, що, найімовірніше, послуга буде безплатною до кінця війни. Він підкреслив, що угода зі Starlink для «Київстар» виходить недешевою — це мільйони доларів, які доведеться сплачувати за сервіс.

По смартфонах

Будь-який LTE-смартфон підтримує нову технологію. Але Комаров підкреслює, є розділення. Є смартфони, які адаптовані під технологію. Тобто вони розуміють, що це супутниковий зв’язок, і підлаштовують параметри роботи смартфона. З 16 млн LTE-смартфонів у мережі «Київстар» це приблизно половина.

Неадаптовані смартфони також бачитимуть технологію, будуть із нею співпрацювати, але, можливо, не настільки оптимально, як адаптовані. «Ми також не хочемо отримати негативний досвід, але ми розуміємо, що наше основне завдання — дати людям зв’язок у кризових ситуаціях», — розповів Олександр Комаров.

Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот

Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі

Обговорення
Коментарів поки немає.