😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаШІ
10 березня 2025, 08:20
2025-03-10
Співзасновник Google, який полишив компанію 6 років тому, створив новий ШІ-бізнес. Як Ларі Пейдж розвиватиме нову компанію Dynatomics
Співзасновник Google Ларрі Пейдж створив ШІ-компанію Dynatomics, яка розроблятиме штучний інтелект для виробничої галузі, прагнучи оптимізувати процеси та створювати інноваційні конструкції.
Співзасновник Google Ларрі Пейдж створив ШІ-компанію Dynatomics, яка розроблятиме штучний інтелект для виробничої галузі, прагнучи оптимізувати процеси та створювати інноваційні конструкції.
Проєкт Dynatomics залишається засекреченим, а його керівником став Кріс Андерсон, колишній технічний директор Kittyhawk — стартапу, що займався електричними літальними апаратами. Команда інженерів працює над ШІ-системою, здатною генерувати «високооптимізовані» конструкції для виробничих підприємств. Це може стати проривом у сфері автоматизованого проєктування та виробництва.
Відомо також, що нова компанія Dynatomics буде зосереджена на застосуванні штучного інтелекту у виробництві продуктів. Наразі Пейдж працює з невеликою групою інженерів над штучним інтелектом, який може створювати «високо оптимізовані» проєкти для об'єктів, а потім створювати їх на заводі, повідомляє The Information.
Нагадаємо, Ларрі Пейдж відомий тим, що разом із Сергієм Бріном заснував компанію Google у 1998 році, що зрештою зробило їх одними з найбагатших людей світу. 3 грудня 2019 року Пейдж і Брін пішли з усіх керівних посад і ролей у компанії. У 2023 році співзасновник Google Сергій Брін повернувся до роботи, він займається ШІ-моделлю Gemini.
Пейдж не єдиний, хто досліджує застосування ШІ у промисловості. Компанія Orbital Materials використовує алгоритми для пошуку нових матеріалів, що вловлюють вуглекислий газ, а PhysicsX застосовує моделювання в автомобілебудуванні та аерокосмічній галузі. Інша компанія, Instrumental, використовує штучний інтелект для виявлення виробничих збоїв за допомогою комп’ютерного зору.
Окрім Пейджа, стартапи у сфері ШІ запустили й інші впливові фахівці. Колишні члени OpenAI, Міра Мураті та Ілля Суцкевер, заснували Thinking Machines Lab і Safe Superintelligence відповідно. Свою компанію відкрила також Фей-Фей Лі, відома як «хрещена мати ШІ». Це свідчить про посилений інтерес до розробки спеціалізованих ШІ-рішень, які можуть трансформувати промисловість у найближчому майбутньому.