😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Вікторія ГорбікЗброя
14 січня 2024, 12:14
2024-01-14
NASA і Lockheed Martin представили новий тихий надзвуковий літак X-59
У пʼятницю NASA та американська авіабудівна компанія Lockheed Martin представили експериментальний надзвуковий літак X-59, який здатний літати тихіше завдяки новітній конструкції.
У пʼятницю NASA та американська авіабудівна компанія Lockheed Martin представили експериментальний надзвуковий літак X-59, який здатний літати тихіше завдяки новітній конструкції.
X-59 — це унікальний експериментальний літак. Протягом 50 років США та інші країни забороняли комерційні надзвукові польоти через гучний гуркіт, який заважає мешканцям, повідомляє NASA.
«NASA X-59 допоможе змінити наш спосіб подорожей, зблизивши нас за набагато менший час», — сказала заступниця адміністратора NASA Пем Мелрой.
Літак представили під час церемонії, організованої головним підрядником Lockheed Martin Skunk Works на своєму заводі в Палмдейлі, Каліфорнія. Очікується, що X-59 буде летіти зі швидкістю в 1,4 раза швидше звуку, або 1488 км на годину (925 миль на годину). Його дизайн, форма та технології дозволять літальному апарату досягти цих швидкостей, генеруючи при цьому тихіші звукові удари.
Форма літака довжиною 30,39 метра (99,7 фута) і шириною майже 9 метрів (29,5 футів), а також технологічні досягнення, які в ньому вміщено, зроблять можливим тихий надзвуковий політ. Тонкий, звужений ніс X-59 становить майже третину його довжини й розбиває ударні хвилі, які зазвичай призводять до звукового гуркоту надзвукового літака. Завдяки такій конфігурації кабіна розташована майже на половині довжини літака і не має вікна, спрямованого вперед. Замість цього команда Quesst розробила систему eXternal Vision System, серію камер високої роздільної здатності, які живлять монітор 4K у кабіні.
Конструктори також встановили двигун на літак зверху і додала йому гладку нижню частину, щоб уникнути злиття ударних хвиль позаду літака та спричинення звукового гуркоту.
Після завершення розгортання команда Quesst перейде до наступних кроків у підготовці до першого польоту: тестування інтегрованих систем, запуск двигуна та тестування руління для X-59. Літак збирається вперше злетіти пізніше цього року, після чого відбудеться його перший тихий надзвуковий політ. Команда Quesst проведе кілька льотних випробувань літака на заводі Skunk Works.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
Український літак Аеропракт-40 UR-PAPV переміг на Чемпіонаті світу з ультралегкого польоту в Чехії. Який він?
Юрій Володимирович Яковлєв, український авіаконструктор, літакобудівник та засновник компанії Aeroprakt, разом з командою здобув перше місце на Чемпіонаті світу з ультралегкого польоту на літаку Аеропракт-40 UR-PAPV, що проходив 23 липня в Чехії.
Що це за машина?