💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаТаке життя
23 вересня 2024, 08:08
2024-09-23
Студента Львівської політехніки судили ведення антидержавного Telegram-каналу. Що вирішив суд
Пустомитівський районний суд Львівської області виніс вирок студентові четвертого курсу Львівської політехніки, який створив Telegram-канал, де поширював заклики до повалення державної влади.
За матеріалами справи, у травні цього року студент Інституту менеджменту та економіки Львівської політехніки Юрій Бованько створив у месенджері Telegram публічний канал, у якому поширював заклики до захоплення державної влади. Зокрема, як пише zaxid.net, у Telegram-каналі він публікував повідомлення про нелегітимність президента після 20 травня цього року та закликав до «зміни нелегітимного президента та захоплення Верховної Ради України».
У публікаціях були заклики до проведення «мирних масових акцій протесту по всій країні за участю цивільного населення, студентів, робітників, армії та інших соціальних груп», «організації страйків і генеральних страйків в ключових галузях економіки для ослаблення режиму і змушення його до переговорів», «підготовки і проведення масових демонстрацій і походів до будівель уряду і адміністрації, з метою захоплення контролю над ними і оголошення нового законного уряду», «скликання виборчої комісії для проведення нових чесних і вільних виборів в країні, які повинні привести до обрання нового легітимного президента і Верховної Ради» тощо.
У суді обвинувачений свою вину визнав та розкаявся. Він пояснив, що своїми діями хотів залучити більшу аудиторію до свого каналу, адміністратором якого він був, та збільшити кількість підписників, усвідомлюючи, що певна їх кількість залишиться у ньому, якби навіть змінилась назва каналу та тематика викладеної у ньому інформації. Надалі він мав намір здійснювати у даному Telegram-каналі продажі. Юрій Бованько також запевнив, що позитивно ставиться до чинної влади та засуджує збройну агресію проти України.
Суд визнав Юрія Бованька винним у діях, що спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади та призначила йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Водночас вироком суду студента звільнили від основного покарання, встановивши 1,5 року іспитового терміну. На вирок ще може бути подана апеляція.