💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоНавколо IT
30 січня 2024, 18:50
2024-01-30
У львівській лікарні вперше провели операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci
Кардіохірурги Лікарні Святого Пантелеймона, що у Львові за допомогою робота Da Vinci врятували життя чоловіка з передінфарктним станом і так започаткували новий етап у розвитку української кардіохірургії — роботизований.
44-річний Сергій Шаріков із Волині звернувся по допомогу до спеціалістів Лікарні Святого Пантелеймона, які провели пацієнтові коронарографію та встановили діагноз — ішемічна хвороба серця. Пацієнт потребував термінової операції на серці, повідомляє медичний заклад.
Кардіохірурги на чолі із керівником Центру серця та судин Романом Домашичем ухвалили рішення оперувати Сергія за допомогою робота Da Vinci.
«Такий спосіб втручання має низку переваг: маленькі проколи замість великих розрізів, точність виконання та швидка реабілітація, — пояснили в лікарні. — Попри це, ще ніхто в Україні не виконував операцій на серці із застосуванням робота-хірурга. Наші спеціалісти наважилися стати першопрохідцями й майже рік готувалися до проведення такого втручання. Спеціально для цього вони стажувалися у провідних клініках США та Європи».
Сергій Шаріков став першим в Україні пацієнтом, якому виконали операцію на серці за допомогою робота. Операція тривала три години та минула успішно. Уже на 4-ту добу Сергій поїхав додому без жодних скарг.
«Таким чином ми зараз на шляху до розвитку роботичної кардіохірургії в Україні», — підсумовує першу операцію на серці із застосуванням системи Da Vinci Роман Домашич — керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона.
Перше «містечко контейнерних будинків» у Львові для переселенців. Як воно виглядає. Наш репортаж
Потік біженців з гарячих точок України до Львова останнім часом трохи сповільнився. Але місто продовжує надавати прихисток усім, хто його потребує. Наразі крім зайнятих звичайних квартир потерпілих розміщують навіть у бібліотеках, школах, учбових корпусах та інших приміщеннях, які встигли облаштувати під ці потреби.
Для розміщення людей у Стрийському, одному з наймальовничіших парків Львова, між корпусами кафедри фізичного виховання Львівської політехніки, бібліотекою, коліями дитячої залізниці та вагончиками «Вітерець» розташовують подаровані польським урядом контейнерні будинки для вимушених переселенців. Про це 7 квітня оголосив міський голова Львова Андрій Садовий.
Антон Коломєйцев голова управління архітектури та урбаністики Львівської міськради показав ці будинки та розповів, хто та як тут буде жити. Журналіст dev.ua з місця подій показав у репортажі все, що чекає переселенців у «контейнерному містечку».
Гайд по житлу у Львові та до чого треба бути готовим переселенцям, які хотят зупинитись у цьому місті
У Львові з 24 лютого, коли Росія оголосила війни Україні, приймають українців, які шукають прихисток на Львівщині. В першу чергу цього потребують переселенці з «гарячих» точок країни, де ведуться активні бойові дії. Багато людей приїздять сюди перед вирішальним марш-кидком до Польщі чи ще далі.
dev.ua з’ясував, що відбувається зараз на ринку житла у Львові. З цього питання нас консультував Назар Дикий, ріелтор агентства з нерухомості «Loft Estate» у Львові та місцеві айтішники. Крім того ми зібрали інформацію, до чого потрібно бути готовим переселенцям, які прибувають у це місто.