💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаУвійти в ІТ
13 жовтня 2023, 21:28
2023-10-13
На Львівщині з'явиться Дослідний центр для студентів інженерних спеціальностей. Що там буде і хто реалізовуватиме проєкт
Інвестиційна комісія Львівської міської ради 13 жовтня обрала Львівський IT Кластер переможцем конкурсу зі створення Дослідного центру для студентів інженерних спеціальностей.
Дослідний центр об’єднуватиме лабораторії для міжсекторальних досліджень та простори для розвитку студентських стартапів і підприємницьких навичок:
Лабораторія Design Thinking
Лабораторія ІоТ
Лабораторія AI
Лабораторія Робототехніки
Лабораторія AR/VR + Gamedev
Лабораторія Механічної обробки
Лабораторія HCI (людино-машинної взаємодії)
Лабораторія Механічної обробки
Лабораторія Кібербезпеки
Лабораторія Радіоелектроніки
Data Center.
Такий спеціалізований простір дасть змогу працювати над новими продуктами і в такій складній ніші індустрії, як deep tech, йдеться в повідомленні кластеру.
Дослідний центр розташовуватиметься за адресою: вул. Каліча Гора, 5 у Львові. Це триповерхова споруда, збудована у кілька етапів у середині ХІХ століття. Для реалізації проєкту необхідно повністю реконструювати будівлю та облаштувати лабораторії з обладнанням.
Реалізацію проєкту підтримує Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України». В USAID вважають, що створення фізичного простору для взаємодії науковців, підприємців, студентів стане місцем, яке обʼєднає тих, хто ніколи б не зустрілися у професійному середовищі з метою створення спільного проєкту.
Наступні кроки — затвердження рішення комісії та підписання інвестиційного договору. Після цього Львівський IT Кластер спільно з USAID оголосять архітектурний конкурс на визначення найкращої концепції центру. Далі буде створення робочого проєкту і врешті його реалізація.
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.
50 питань та відповідей щодо програмування для підготовки до технічного інтерв'ю
Готуючись до співбесіди, багато програмістів-початківців поняття не мають, яких питань очікувати від інтерв’юрів — чи це співбесіда в стартап, чи в технологічний гігант на кшталт Amazon, Microsoft або Google. У статті на Hacker Noon розробник Джавін Пол зібрав питання, які люблять ставити на таких інтерв’ю, а також відповіді на них та додаткові ресурси для підготовки.