Наталя ХандусенкоНавколо IT
27 жовтня 2023, 17:30
2023-10-27
Гра у «Кішки-мишки». Історія, як MacPaw боролося з кейгенами та перетворила це у джерело доходу
У MacPaw навчилися боротися з кейгенами по-своєму, започаткувавши систему антизлом, яка стала окремим джерелом доходом для компанії. Про це розповіла Віра Ткаченко — Chief Technology Officer в MacPaw, в інтерв’ю для DOU.
У MacPaw навчилися боротися з кейгенами по-своєму, започаткувавши систему антизлом, яка стала окремим джерелом доходом для компанії. Про це розповіла Віра Ткаченко — Chief Technology Officer в MacPaw, в інтерв’ю для DOU.
CleanMyMac
— застосунок для очищення та оптимізації комп’ютерів Mac від української компанії MacPaw, перша версія якого була створена у 2008 році.
Як почалася гра у «Кішки-мишки» між MacPaw та кейгенами
Через деякий час після запуску CleanMyMac, команда MacPaw виявила, що софт зламують. Спочатку цей факт ігнорували, а потім почали звертатися до користувачів на форумах з пропозицією безплатно завантажити їхній софт, а у відповідь стати бето-тестувальниками і надати фідбек. І це деякий час працювало, а потім команда взялася за технічне рішення.
Перша ліцензія була доволі проста, секрет якої був в алгоритмі: користувач міг використовувати софт лише на одному комп’ютері через індивідуальний код.
«Розкрити цей наш супер алгоритм не було проблемою і у нас з’явився кейген, який генерував ці коди. Такий приємний кейген з музичкою. Це визнання, це прикольно. — розповіла Віра Ткаченко. — І ми вирішили зробити кастомний DNS-сервер».
Антизлом як маркетинговий хід
Інформацію від клієнта надсилали на систему антизлом, яка була така собі Control Commander і включала захист. Сервер показував повідомлення щодо зламу трьох типів, один з них — soft response з текстом, в якому пропонували знижку на купівлю софту.
«Це стало реальним джерелом доходу. У нас це було як окрема категорія в маркетингу — трекати, скільки нам приніс антизлом. Це було, нам мій погляд, прям круто», — поділилася Ткаченко.
Другу версію CleanMyMac вже ускладнили, але зламники почали патчіти код. На думку Віри, боротися зі зламниками у першій версії було легше. Але потім Apple допомогла, коли почала випускати підписані додатки, чим призупинили патчінг.
MacPaw продовжує практикувати систему антизлом, але вже не постійно, а час від часу.
«У нас навіть була така цікава історія, коли наш СЕО на форумі попросив зламника не викладати зламану версію, а той просто такий — «ок, не буду і все».
«EPAM Франківська на своїй мапі не бачив. Приїжджали тричі, і врешті попросили площу під офіс на «Промприладі». Велике інтерв’ю з засновником проєкту «Промприлад.Реновація» Юрієм Филюком
У широких коридорах відремонтованих площ Івано-франківського заводу «Промприлад» пахне фарбою. Будівельники та майстри готують до здачі нові й нові площі, аби вмістити тут усіх охочих. Тепле лампове світло біля бару створює затишок, і за ранковою кавою збігаються десятки резидентів сучасного простору, створеного на базі величезного промислового підприємства у самому серці Франківська.