💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Наталя ХандусенкоНавколо IT
20 вересня 2023, 12:21
2023-09-20
Рівненський пожежний робот Magirus успішно пройшов бойове хрещення у Львові. На що здатний цей малюк
У Львові, під час гасінні пожежі після ракетного обстрілу у складських приміщеннях, був залучений роботизований пожежник з дистанційним керуванням Magirus. Він працював там, де через загрозу життю і здоров’ю заборонено перебувати навіть навченим та досвідченим фахівцям пожежно-рятувальної служби.
Гусеничний робот Magirus поступив до Рівненського підрозділу ДСНС весною. А справжнє випробування вогнем і водою пройшов 19 вересня у Львові.
Взагалі на європейському ринку це доволі рідкісна техніка найсучаснішого покоління, пише Авто 24. Лише рік тому вона з’явилася у співпраці знаного у світі виробника пожежних машин Magirus та ІТ-розробника в галузі технологій автономних транспортних засобів Alpha Robotics Deutschland GmbH.
Технічні характеристики
Акумуляторний робот з електричним приводом призначений для гасіння пожеж і ліквідації техногенних катастроф в умовах повного бездоріжжя, в тунелях, підземних гаражах, цехах, складських приміщеннях. Він пройшов всебічні випробування пожежними командами Нижньої Саксонії, Австрії, в горах Німеччини.
Однак найважчі екстремальні режими експлуатації випали на закуплених роботів в Україні. Вони працюють не просто на пожежах, а на пожежах в умовах війни.
Характеристики Magirus Wolf R1:
габарити (ДхШхВ) — 1500×1200×1300 мм;
маса — до 900 кг;
два електродвигуни 7,5 кВт/1050 Нм;
лебідка з електричним зусиллям до 4 т;
літій-іонний акумулятор з потенціалом 8,8 кВт*г;
дальність викиду води — до 65 м;
дальність викиду піни — до 45 м;
маніпуляторна рука з керованими щипальцями-затискачами;
шість світлодіодних прожекторів (1800 люмен х 6);
чотири спрямовані камери відеомоніторингу.
Гасіння пожежі у Львові
У Львові вогонь після ракетного ворожого обстрілу «розкинувся на понад 9000 кв. м. У дистанційному режимі на максимальній відстані до 150 м керування робот пробирався туди, де пожежникам загрожували полум’я, обвали перекриття та конструкцій. Вода на гармату робота подавалася по рукавах від пожежних автомобілів чи автономних помпових станцій зі стаціонарних гідрантів.
В залежності від обставин оператор вибирав як швидкість подачі води, так і форму струменя. На максимальних обертах помпи атака на вогонь поглинала щохвилини 2000 л води. Найдальша відстань подачі під тиском води сягала 65 м.
Таких роботизованих установок в Україні вже кілька. Десь їх ще тільки тестують, десь уже застосовують на практиці. Ці маленькі машини добре проявили себе на гасінні пожеж на Тернопільщині, Хмельниччині.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Перше «містечко контейнерних будинків» у Львові для переселенців. Як воно виглядає. Наш репортаж
Потік біженців з гарячих точок України до Львова останнім часом трохи сповільнився. Але місто продовжує надавати прихисток усім, хто його потребує. Наразі крім зайнятих звичайних квартир потерпілих розміщують навіть у бібліотеках, школах, учбових корпусах та інших приміщеннях, які встигли облаштувати під ці потреби.
Для розміщення людей у Стрийському, одному з наймальовничіших парків Львова, між корпусами кафедри фізичного виховання Львівської політехніки, бібліотекою, коліями дитячої залізниці та вагончиками «Вітерець» розташовують подаровані польським урядом контейнерні будинки для вимушених переселенців. Про це 7 квітня оголосив міський голова Львова Андрій Садовий.
Антон Коломєйцев голова управління архітектури та урбаністики Львівської міськради показав ці будинки та розповів, хто та як тут буде жити. Журналіст dev.ua з місця подій показав у репортажі все, що чекає переселенців у «контейнерному містечку».
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі