💳 Потрібна європейська картка з лімітом 50к євро? Встановлюй Trustee Plus 👉
Наталя ХандусенкоВійна
15 травня 2024, 15:06
2024-05-15
Лазні на колесах та багі для ППО: одеські волонтери створюють унікальні авто для військових
Одеські волонтери ГО «Майстерня незламності» виготовляють різний транспорт для українських захисників з початком повномасштабного вторгнення. Наприклад, зараз працюють над пересувним командно-спостережним пунктом для морських піхотинців.
Одеські волонтери ГО «Майстерня незламності» виготовляють різний транспорт для українських захисників з початком повномасштабного вторгнення. Наприклад, зараз працюють над пересувним командно-спостережним пунктом для морських піхотинців.
Команда складається з п’ятьох майстрів та інженерів на чолі зі керівником Олександром Гринюком. Деякі мають основну роботу, а двоє працюють щоденно з раннього ранку до пізньої ночі.
Спочатку робили багі для ППО. Були випадки, коли з маленьким бюджетом переобладнували стареньких «Москвича» чи «Жигулі», встановлювали установки, і ці машини досі працюють на ППО Одещини й збивають «шахедів».
Потім у волонтерів виникла ідея переробляти «маршрутки» на душові комплекси.
Лазні на колесах
Лазні виготовляють з автобусів. Вони абсолютно автономні та навіть обладнані пральними машинами.
«Лазні робимо з трьох видів автобусів — „Богдан“, „Еталон“ і ПАЗ. У них одночасно може приймати сауну 6–8 осіб. Троє-четверо за раз можуть прийняти душ, адже на даху два баки, кожен із яких на 200 л води. Якщо не можна під'єднатися до електромережі, а треба попрати речі, вмикається генератор. Для сауни електрики не потрібно, котел на дровах гріє сауну і воду одночасно», — розповів Олександр Гринюк в інтерв’ю для «Армія FМ».
Барбершоп на колесах
Фото: Дім
Щоб створити барбершоп на колесах, знадобився майже місяць і $8000.
«Придбали за $3000 автобус. На переобладнання і матеріали пішло близько $5000. У барбершопі можна стригти одночасно трьох осіб. Коли ми виїздили в Миколаївську область, стригли до 40 осіб за день. Хто має бажання, можуть спільно з нами їхати стригти наших бійців, тому що зараз „барбер“ стоїть. А загалом ми готові передати цей „барбер“ військовій частині», — каже Гринюк.
«Пункт незламності» на колесах
Фото: «Суспільне»
Створювали волонтери та проєкти для цивільних. Наприклад, автобус переобладнали на пункт незламності на колесах. Він розрахований на 30 людей. У ньому можна зарядити гаджети, скористатися інтернетом та поїсти гарячої їжі. В автобусі працює водій та кухар. Цей автобус привезли з Харкова. Він обійшовся волонтерам в 110 000 грн.
«Для того, щоб він був пересувний і не від кого не залежний, де можна було б приготувати їсти й нагодувати людей, напоїти чаєм, ми зробили таку буржуйку на дві конфорки, вона буде з того боку на дровах палитися, горіти, тут все буде безпечно», — розповів «Суспільному» Гринюк.