🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаУвійти в ІТ
27 квітня 2024, 20:27
2024-04-27
Які IT-професії нині найзатребуваніші, чи довго випускники шукають роботу і чи часто відмовляються платити? 7 цікавих фактів зсередини Mate academy
Співзасновник edtech-стартапу Mate academy нещодавно дали велике інтерв’ю LIGA.net. Розповідаємо, як багато випускників знаходять роботу, скільки з них відмовляються платити за навчання та скільки часу йде на пошуки. Ось 7 цікавих фактів.
Співзасновник edtech-стартапу Mate academy нещодавно дали велике інтерв’ю LIGA.net. Розповідаємо, як багато випускників знаходять роботу, скільки з них відмовляються платити за навчання та скільки часу йде на пошуки. Ось 7 цікавих фактів.
Хто наймає випускників Mate
Випускники школи працюють у понад 700 українських IT-компаніях — спрацьовує «сарафанне радіо». Наприклад, за весь час в Ajax Systems працевлаштовано близько 50 випускників Mate academy.
Партнерська програма приносить студентам 30-40 оферів на місяць.
Чи довго випускники шукають роботу
За словами Анни Апостол, паніше на працевлаштування в середньому йшло 3 тижні, а зараз — два місяц.
«Людина може і самостійно вивчити IT та знайти роботу. Зараз багато різного матеріалу. Але не буває так, що ти надіслав 9 резюме і тиждень чекаєш. Треба брати кількістю та системністю», — каже Роман Апостол про те, як початківцям шукати роботу в IT.
В Mate academy радять подаватися на всі вакансії, адаптувати під кожну своє резюме, додавати туди максимально релевантний досвід, бути проактивним, писати рекрутеру, робити всі тести краще, ніж інші кандидати: «У середньому 10 інтерв’ю, і ти отримуєш оферів».
Типова помилка — податися на дуже маленьку кількість вакансій та очікувати на результат.
Люди шукають ідеальну позицію, куди вони ідеально підходять. Так от, кількість людей, які подається саме на такі позиції, вимірюється в сотнях, в тисячах, — каже Роман.
Відповідно, це лотерея і влаштуватися на такі вакансії значно складніше, ніж на ті, де очікується певний досвід, тому що туди подається менше людей. «За статистикою 70-80% наших студентів беруть на вакансії, де вимагається рік-два досвіду. Тобто те, що ти новачок і якісь технології не знаєш — нічого не означає», — стверджує Роман.
Чи часто не хочуть платити
2% студентів намагаються уникнути післяплати, розповідає співзасновниця Mate academy. «Загалом абсолютна більшість людей хочуть бути чесними перед собою, і коли знаходять роботу, платять без жодних питань. Ринок IT тісний, тому ніхто не хоче ризикувати власною репутацією», — зазначає вона.
Топ IT-професій для початківців
Зараз на ринку найбільший попит на фронтенд-професії, далі йдуть QA, Python, Java і Design. Нещодавно з’явився попит на IT-рекрутерів, зазначають спізасновник Mate academy.
«Ми їх випускаємо небагато, але бачимо в цьому потенціалі. Останнім часом всіх найняли, а компанії звертаються та просять ще. Це добрий показник, оскільки ще пів року тому ситуація була протилежною», — каже Роман.
«У нас є студенти, які пішли у сферу military. Зі свого боку ми їх консультуємо, але загалом без досвіду в IT у цьому напрямку рухатися складно», — кажуть засновники школи.
Ефективні рішення
«У розвиток платформи та команди ми інвестуємо багато. Це мільйони доларів», — каже Роман. На платформі є рішення, яке моніторить всі вакансії та відбирає релевантні для студентів. У студентів є особистий кабінет, завдяки якому можна простежити, що одна людина не може пройти співбесіду з HR, інша — провалює тестові, а третя — фінальні співбесіди.
Завдяки цим інструментам один координатор може одночасно менеджерити 50-60 людей, і робити це якісно. Без них максимум — 10 людей.
Нові ринки
Наявність платформи дозволяє Mate academy швидше виходити на міжнародні ринки. З кінця 2022 року в них відкрилися філіали в Польщі та Бразилії.
«До цього ми пробували створювати інтернаціональні групи та навчати людей з різних країн англійською мовою. Цей урок був дорогим. І хоч ми втратили на ньому $300 000, але змогли спланувати, як саме масштабуватись далі», — каже Роман.
У планах — працевлаштувати мільйон людей
Своєю глобальною метою засновники Mate academy називають — допомогти 1 млн людей у всьому світі побудувати їхню кар’єру в ІТ.
«Ми заробляємо, реінвестуємо в ріст. Поки що ми знайшли роботу 3 600 студентам. До мільйона ще далеко, тому шукаємо способи зробити це швидше. Це змушує нас думати, як ми цього досягнемо, в яких країнах нам потрібно запускатись і думати над тим, як щороку рости в декілька разів, а не плюс 20% чи плюс 30%», — каже Роман.
Наприкінці другого кварталу керівники Mate academy вирішуватимуть, куди рухатись далі.
«Нам треба працевлаштувати бразильських студентів і тоді будемо розуміти, чи йти далі в Латинську Америку або ж, можливо, це буде Велика Британія», — підсумовує Роман.
Ціль Mate academy — працевлаштувати 90% студентів із загального потоку. З яких 70% студентів — протягом двох місяців від моменту завершення навчальної програми. Ще 20% студентів працевлаштовуються за довший період, близько пів року.
«Тестове завдання — це 50-70% враження від кандидата». Засновник Ajax Systems називає себе певною мірою рекрутером. Ось як Конотопський наймає співробітників
112 відгуків на вакансії, $100 за тестове та робота мрії. Історія моделі з Луцька, яка об'їздила півсвіту, через пандемію змінила плани й тепер навчає IT інших
Надя Адамович — у минулому успішна модель. Та через пандемію зірвався контракт на роботу до Китаю, тому Надія змушена була працювати таргетологом, сушисткою, а згодом вирішила піти в IT. Нині дівчина — UI/UX Designer, заочно навчається на факультеті міжнародно-економічних відносин у Луцькому політехнічному інституті та працює ментором у Mate academy. Розповідаємо її історію, що надихає.