💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
24 липня 2023, 14:11
2023-07-24
Близько 10% випускників IT Generation знайшли роботу в перші дні. Переважно це нетехнічні фахівці
Міністерство цифрової трансформації України поділилося результатами свого освітнього проєкту ІТ Generation, яке відомство торік запустило разом із Binance та Львівським ІТ Кластером. Це була безплатна програма для світчерів, у межах якої люди без досвіду в IT могли здобути спеціальність у цій галузі.
Про проблему з пошуком роботи у випускників ІТ Generation написав користувач Twitter із ніком SiegeOfTerra. За його словами, судячи зі спілкування у Telegram-чаті студентів ІТ Generation, які навчалися на фронтенд-напрямі, майже нікому не вдалося знайти роботу за цією спеціальністю. Пізніше двоє випускників підтвердили, що вони змогли отримати офер.
dev.ua звернувся до Мінцифри з проханням поділитися результатами IT Generation і зрештою отримав цифри.
Результати IT Generation
Схоже, що занепокоєння щодо кількості людей, яким успішно вдалося конвертуватися в IT-спеціалістів, виявилися небезпідставними — 7,83% студентів в перші дні після навчання змогли знайти роботу за спеціальністю.
Дані Мінцифри
Скільки людей пройшли навчання в проєкті?
Загалом брали участь 2200 світчерів. Успішно освоїли нові ІТ-спеціальності 1877 студентів. 323 учасники проєкту, які не завершили навчання, переважно зазначали, що їм на заваді стали проблеми, пов’язані з російською агресією, чи особисті проблеми.
Скільком із них вдалося знайти роботу в IT?
Станом на 17 липня 147 випускників повідомили, що їм вдалося працевлаштуватися в ІТ-сфері. Найчастіше студенти проєкту знаходили роботу за напрямом Project (Product) Management, HR та JavaScript. Ці результати можна вважати проміжними, оскільки більшість студентів тільки завершили своє навчання.
Який середній період найму?
Деякі студенти проєкту отримали роботу ще під час навчання. Водночас переважна більшість із них працевлаштувалися вже після його завершення.
Коментар Мінцифри щодо результатів IT Generation
Як розповіли dev.ua в міністерстві, їм «принципово важливо», щоб якомога більше учасників IT Generation знайшли роботу в IT.
У відомстві додали, що кожна школа, яка брала участь у проєкті, залишається ментором студентів у пошуку роботи.
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.