💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГроші
27 листопада 2023, 11:13
2023-11-27
«Відкрити фіатні шлюзи». У Мінцифри розповіли, що потрібно для відновлення операцій із гривнею на біткоїн-біржах
Державне регулювання віртуальних активів дасть змогу відновити операції з безготівковою гривнею на іноземних криптовалютних біржах. Про це заявила директорка директорату цифрової економіки Міністерства цифрової трансформації України Юлія Пархоменко.
«Сьогодні криптосектор перебуває в стані стагнації, тому що зупинено роботу фіатних шлюзів з постачальниками послуг віртуальних активів, які зареєстровані за межами України й функціонували до початку повномасштабної війни. Одна з причин — відсутність державного регулювання на крипторинку», — написала Пархоменко в Facebook.
Вона додала, що закон «Про віртуальні активи» ухвалено Парламентом у 2021 році та підписано Президентом у 2022 році. Однак через роботу над змінами до Податкового кодексу законодавство про віртуальні активи досі не запрацювало. Водночас більшість європейських країн вже адаптували своє законодавство під криптовалюти.
Щоб відновити функціонування фіатних шлюзів, потрібно ухвалити законодавство про віртуальні активи. За словами чиновниці, це є метою альтернативного законопроєкту № 10225-1.
Що передбачає проєкт закону України № 10225-1
Пільгове оподаткування. Доходи фізичних осіб від операцій з ВА пропонуємо оподатковувати за ставкою податку 5% упродовж перших 3 років, 9% упродовж наступних 5 років, після чого застосовується загальна ставка податку 18%:
податок на прибуток для провайдерів послуг, пов’язаних з ВА, становитиме 18% або 9% податку на виведений капітал за умови використання спеціального режиму «Дія.City»;
операції з ВА для юридичних осіб звільнені від ПДВ, крім службових токенів;
також операції провайдерів послуг, пов’язаних з ВА, звільняються від сплати ПДВ, за винятком консультаційних послуг.
Майнінг для юридичних та фізичних осіб не потребує жодної авторизації.
Запуск інноваційної зони. Це спеціальне середовище для розвитку цифрових інновацій та тестування нових продуктів, у якому впродовж трьох років можна працювати без попередньої авторизації.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.