Депутати підтримали закон, який спростить процес отримання операторами земельних ділянок в оренду для будівництва базових станцій мобільного зв’язку.
Як йдеться в повідомленні Мінцифри, це пришвидшить розширення покриття 4G уздовж національних і міжнародних шляхів, а також у сільській місцевості.
«Одне з ключових завдань Мінцифри до 2030 року — забезпечити 98% громадян якісним мобільним зв’язком. Щоб цього досягти, потрібно пришвидшити процес отримання операторам ділянок у користування для будівництва мереж мобільного звʼязку. Цей процес зараз гальмується через складні бюрократичні процедури, але все зміниться завдяки цьому законопроєкту», — заявили у відомстві.
У міністерстві наголосили, що ухвалений закон дасть змогу мобільним операторам:
скоротити строки відведення земельних ділянок комунальної та державної власності в середньому із 6 до 3 місяців;
використовувати обмежене право користування чужою земельною ділянкою для будівництва на земельних ділянках веж мобільного звʼязку (земельний сервітут);
встановлювати тимчасові технічні засоби й споруди електронних комунікацій, що прибере ризик їх демонтажу, адже на сьогодні порядок розміщення таких засобів і споруд відсутній.
У Мінцифри також додають, що ці зміни допоможуть: забезпечити мешканців віддалених сільських районів доступом до мобільного інтернету і, як наслідок, до державних онлайн-послуг; розширити покриття 4G уздовж важливих автошляхів, завдяки спрощенню процедур зв’язок з’явиться швидше, що важливо для безпеки та розвитку туризму; швидше відновлювати зв’язок на деокупованих територіях — оператори швидше отримуватимуть землю для будівництва нових мереж, а також зможуть розміщувати тимчасові споруди зв’язку без ризику їхнього демонтажу.
«Щоб запобігти корупційним ризикам, проєкт передбачає, що спрощеннями зможуть скористатися лише оператори, внесені до реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг. Формування й контроль цього реєстру здійснює НКЕК — регулятор у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку», — зазначили в міністерстві.
На аукціоні радіочастот, який сьогодні проводив НКЕК, мобільні оператори торгувались за ліцензії. Як розподілились лоти та на скільки в підсумку поповниться бюджет
Бойова гігієна. Чим небезпечний WiFi на передовій, та чому інколи прилітає по Starlink: пояснює айтішник
Володимир Степанець, Senior Systems Architect в EPAM Poland написав великий пост-пояснення про те, чим небезпечний інтернет на передовій та чому роздавати його не варто як з терміналів Starlink, так і зі смартфону.
Публікуємо його аргументи, правила та поради.
Для айтішників – хоч зірку з неба. Закарпаття приєднають до румунського інтернету
З початку війни до Закарпаття переїхала велика кількість IT-спеціалістів. Зараз їх в регіоні вже близько 35 000. А було дві. Переселенці повинні були вирішувати на новому місці багато побутових проблем, як, наприклад, знайти житло, робоче місце, стати на облік у військкомат.
Як рф захоплює український інтернет у Херсоні, та хто за цим стоїть: розслідування Wired
росія захоплює український інтернет. В окупованій Україні користувачів російського інтернету піддають потужній цензурі та моніторингу. Як влаштована ця система, розповідає Wired. dev.ua переказує найцікавіше з матеріалу.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі