🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
5 липня 2023, 16:36
2023-07-05
«Музика, частково створена ШІ, прийнятна для участі в конкурсі. Крапка», — гендиректор Grammy
Минулого місяця Академія звукозапису оголосила про низку змін у церемонії вручення премії «Ґреммі», щоби краще відображати еволюцію музичної індустрії. Серед нововведень найбільше дискусій викликали зміни, які регулюють положення про роль ШІ при написанні музики.
Згідно з ними, «тільки творці-люди» можуть отримати найвищу нагороду музичної індустрії, а робота, у якій немає людського доробку, не може претендувати на будь-яку нагороду.
Схоже, що суперечки довкола нових правил встигли набриднути Харві Мейсону-молодшому, генеральному директору «Греммі» та президенту Академії звукозапису. Тому він вирішив детальніше роз’яснити позицію організаторів премії та розставити всі крапки над «і». Про це пише Associated Press.
За його словами, чого точно не буде, так це присудження нагороди за ту частину пісні, які створила нейромережа. Мейсон навів кілька прикладів: якщо ШІ згенерував вокал, то ця робота не може боротися за найкраще вокальне виконання, але може претендувати на нагороду за написання пісні. Це працює й навпаки, якщо вокальну частину виконувала жива людина, а текст чи трек писав штучний інтелект.
«Ми не хочемо, щоб технології замінили людську творчість. Ми прагнемо переконатися, що технології її покращують і підсилюють», — пояснив гендиректор «Ґреммі».
Така посилена увага до ШІ в музиці легко поясняється зростанням цікавості музикантів до можливостей, які пропонують нові технології. З нейромережами вже експериментують такі відомі виконавці, як David Guetta та колишня дружина Ілона Маска — Grimes.
Цікаво, що оновлені правила «Ґреммі» були опубліковані через три дні після того, як Пол Маккартні оголосив про створення «останньої пісні The Beatles», де голос Джона Леннона відтворюється за допомогою штучного інтелекту. Харві Мейсон поки невпевнений, чи зможе ця пісня претендувати на нагороду, бо не знає, який обсяг роботи в ній виконано за допомогою ШІ.
«Побачимо, що з цього вийде. З попередніх описів, що я чув, можна припустити, що [в пісні] будуть фрагменти, які цілком підходять для номінації», — сказав він.
Як нейромережі бачать вільну та незалежну Україну? Тест dev.ua
Нейронні мережі для генерації зображень бачать світ по-своєму, їхню логіку зрозуміти часом зовсім неможливо. Але таки хочеться. На честь Дня Незалежності України редакція dev.ua вирішила провести невеликий експеримент.
Ми задали чотирьом різним нейронним мережам п’ять однакових запитів: «прапор України», «День Незалежності України», «український Крим», «перемога України» та «українці». Отриманими результатами ми ділимося з вами нижче.
У TikTok тепер можна генерувати фон за допомогою нейромережі. Ми протестували її та ділимося результатами
У TikTok з’явилася нова функція «Розумний фон». З її допомогою як фон для тіктоків можна підставляти згенеровані нейромережею зображення. Редакція dev.ua протестувала цю технологію і ділиться своїми враженнями.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі