💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоНавколо IT
19 жовтня 2023, 14:09
2023-10-19
Українці представлять три проєкти у фіналі найбільшого міжнародного космічного хакатону NASA Space Apps
Щороку в понад 150 країнах світу проходять локальні рівні найбільшого міжнародного космічного хакатону International Space Apps Challenge, який організовує NASA. Цього місяця такий хакатон пройшов і в Україні, під час якого журі визначили найкращі проєкти, які представлять нашу країну на глобальному рівні. Про цьогорічну подію поспілкувалися з лідом NASA Space Apps Challenge Kyiv Романом Малькевичем.
Цього року NASA International Space Apps Challenge Kyiv 2023 проходив в онлайн-форматі 7–8 жовтня, у якому взяли участь 120 учасників із Києва, Вінниці, Одеси, Дніпра, Львова та Харкова. Було сформовано 24 команди, з них 22 доробили й закінчили проєкти.
«Більша частина команд уже існували до початку хакатону. Це друзі, студенти, школярі з викладачами, працівники з IT-компаній. Декілька сформувалось під час хакатону. Багато команд беруть участь не вперше, для деяких це вже 4 або 5 хакатон. Тому багато досвічених та охочих потрапити у фінал NASA Space Apps», — розповів Роман Малькевич.
14 жовтня журі визначили переможців — три проєкти, які представлять Україну на міжнародному рівні:
— Storm Prophet — основною метою було передбачити геомагнітні бурі на основі даних DSCOVR (Deep Space Climate Observatory) за 2016–2023 роки.
— Cosmic composers — розробили програму, яка озвучує відео із зображенням галактик, зірок. Для цього вони розробили алгоритм озвучення, заснований на аналізі відео за допомогою комп’ютерного зору та перекладі цих даних на музику за допомогою семплування.
— KodoKlyaksa — карткова гра «Космічні канікули» дає можливість побувати в різних куточках космосу, дізнатися про них факти та похвалитися друзям своєю захопливою подорожжю.
Крім того, три data science команди отримали три сертифікати на $25 000 кожен від Ukrainian Startup Fund на сервіси AWS, які створювали проєкти пов’язані саме з аналізом даних, тренуванням моделей машинного навчання. А саме їх отримали команди Storm Prophet, Cosmic composers та Isterhishtar. За ці кошти вони зможуть користуватися сервісами AWS, серед яких обчислювальні потужності, сховища даних, бази даних, і десятки інших.
Цьогорічний хакатон, як і два попередні, проходили онлайн. Єдина різниця від тогорічних — це відсутність hardware завдань. «Через це багато команд були не дуже задоволені, бо не змогли проявити всі свої здібності», — зазначив Роман Малькевич.