🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоГроші
16 лютого 2024, 13:16
2024-02-16
Нацбанк проведе тестування е-гривні, в якому зможуть взяти участь всі охочі. Коли запустять експеримент
Національний банк України готується до другого тестування цифрової гривні (е-гривні). Українські банки вже отримали запрошення для участі у пілотному проєкті.
Національний банк України готується до другого тестування цифрової гривні (е-гривні). Українські банки вже отримали запрошення для участі у пілотному проєкті.
Що таке е-гривня
Електронна форма грошової одиниці України е-гривня буде прямим зобов’язанням центрального банку. За визначенням регулятора, цифрова українська валюта буде доповнювати готівкову та безготівкову форму грошей та виконувати всі їх функції.
НБУ зазначив, що використання е-гривні має бути зручним та доступним для всіх верств населення, юридичних осіб, державних органів, банків та небанківських фінансових установ.
Про це повідомив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін у подкасті «Хроніки економіки» від «Економічної правди».
«Ми плануємо робити цей пілотний проєкт відкритим. Банківські та небанківські установи будуть агентами центрального банку з розповсюдження грошей, обміну і надання можливості користувачам ними розпоряджатись з використанням своїх мобільних застосунків», — сказав Поддєрьогін.
За його словами, наразі НБУ розіслав банкам запрошення для участі у пілотному проєкті. Надалі ті банки, які підтвердять свою участь, будуть запрошувати до участі своїх клієнтів.
Розпочати другий пілотний проєкт з використання е-гривні НБУ планує у другій половині 2024 року. Орієнтовано, він триватиме близько пів року.
У межах експерименту всі охочі протестувати е-гривні зможуть обміняти на неї свої готівкові та безготівкові гроші. «Підхід, який запровадили в Китаї, де роздавали гроші для того, щоб зацікавити людей, ми не плануємо», — додав Поддєрьогін.
В межах експерименту планують протестувати можливість розраховуватися цифровими грошима у режимі офлайн.
Перший експеримент із застосування е-гривні НБУ відбувся у 2018 році. Тоді Нацбанк випустив 5443 е-гривні, якими користувалися лише працівники регулятора.
Загалом, тоді було здійснено 208 операцій переказу між е-гаманцями, 82 операції поповнення цих гаманців, 42 операції обміну е-гривень на безготівкові гроші, 40 операцій переказів для потреб бійців, які воювали на Донбасі та 19 операцій поповнення мобільного рахунку (оператора LifeCell).
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.