Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Вікторія ГорбікГроші
29 листопада 2022, 14:31
2022-11-29
НБУ представив проєкт цифрових грошей е-гривні. Як це працюватиме
Національний банк представив представникам банків, небанківських фінансових установ та ринку віртуальних активів проєкт концепції цифрових грошей е-гривні для обговорення та зворотного зв’язку.
Національний банк представив представникам банків, небанківських фінансових установ та ринку віртуальних активів проєкт концепції цифрових грошей е-гривні для обговорення та зворотного зв’язку.
Що таке е-гривня
Електронна форма грошової одиниці України е-гривня буде прямим зобов’язанням центрального банку. За визначенням регулятора, цифрова українська валюта буде доповнювати готівкову та безготівкову форму грошей та виконувати всі їх функції. НБУ зазначив, що використання е-гривні має бути зручним та доступним для всіх верств населення, юридичних осіб, державних органів, банків та небанківських фінансових установ.
Під час презентації концепції, НБУ представив можливий дизайн е-гривні, її архітектуру, характеристики та переваги для надавачів платіжних послуг.
Національний банк розглядає наступні варіанти використання е-гривні:
е-гривня для роздрібних безготівкових платежів із можливим функціоналом «програмованих» грошей: для здійснення цільових соціальних виплат, зниження державних видатків на адміністрування та контроль цільового використання коштів, а також використання технології смартконтрактів для програмування різноманітної логіки розрахунків залежно від настання тих чи інших обставин та фактів;
е-гривня для використання у сфері, пов’язаній з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій з віртуальними активами). Е-гривня може стати одним із ключових елементів якісного розвитку інфраструктури для ринку віртуальних активів в Україні;
е-гривня для забезпечення можливості здійснення транскордонних платежів: забезпечить можливість здійснювати транскордонні платежі швидше, дешевше та прозоріше.
«Розробка та впровадження е-гривні може стати наступним кроком еволюції платіжної інфраструктури України, сприятиме цифровізації економіки, подальшому поширенню безготівкових розрахунків, зменшенню їх вартості, зростанню рівня їх прозорості і підвищенню довіри до національної валюти загалом. Це може позитивно вплинути на забезпечення економічної безпеки та посилення монетарного суверенітету держави, посилить спроможність Національного банку підтримувати цінову та фінансову стабільність як запоруку стійкого економічного зростання», — зазначав заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.
Національний банк продовжує опрацьовувати проєкт концепції е-гривні з учасниками платіжного ринку, учасниками ринку віртуальних активів та державними органами.
Нагадаємо, проєкт «е-гривня» НБУ відкрив у вересні минулого року. Напередодні війни голова Мінцифри анонсував, що цього року буде запущений пілот е-гривні і за допомогою цифрових грошей вже планували виплачувати заробітню платню держслужбовцям.
І 27 вересня НБУ розміщував вакансію блокчейн-девелопера, ймовірно, для розробки е-гривні.
Облікова ставка пішла вверх і сягнула 25%. Що це означає та чого чекати від сміливого рішення НБУ: пояснюють економісти
Національний банк України 2 червня ухвалив рішення підвищити облікову ставку із 10% до 25% річних. dev.ua пояснює, що це означає та чому це важливе рішення.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі