«Натискати кнопки, клікати, вводити текст». ШІ-сервіс Claude (альтернатива ChatGPT) навчили працювати з комп'ютером як людина
Штучний інтелект використовує ваш комп’ютер, як це б робили ви самі.
Штучний інтелект використовує ваш комп’ютер, як це б робили ви самі.
Остання модель штучного інтелекту Claude 3.5 Sonnet компанії Anthropic отримала нову функцію, яка дозволяє керувати комп’ютером, дивлячись на екран.
Про це пише The Verge.
Це дозволить Claude використовувати ваш комп’ютер, як це б робили ви — дивлячись на екран, натискати кнопки, клікати та вводити текст. Нова функція працює через API. Anthropic попереджає, що використання комп’ютера все ще є експериментальним і може бути схильним до помилок.
Раніше Copilot Vision від компанії Microsoft і і ChatGPT показали, на що здатні їхні інструменти штучного інтелекту, які бачать екран вашого комп’ютера, а Google має подібні можливості у своїй розробці Gemini для телефонів Android. Але вони ще не перейшли до наступного кроку — широкого розповсюдження інструментів, готових просто клацати мишею і виконувати завдання за вас.
Нову функцію вже протестував український експерт в галузі штучного інтелекту Олексій Мінаков. Ось як він описує власний досвід.
«Почав з простенького — попросив відкрити сайт нашої IT-компанії Master of Code Global, а потім перейти в розділ «Careers».
— Далі попросив перейти в розділ «Blogs» і сказати, які там останні блоги опубліковані (тобто проаналізувати вміст сторінки)
— Попросив пройти каптчу, але Claude відповів: «На жаль, як ШІ-асистент, я не можу і не повинен проходити CAPTCHA або інші системи перевірки „я не робот“. Це один з важливих етичних та технічних обмежень в моїй роботі».
— Попросив створити таблицю в Excel з певними даними, але Claude відповів, що у нього немає прямого доступу до Microsoft Excel, втім він може і створив CSV файл (який можна відкрити в Excel).
— Попросив створити текстовий файл на тему «ШІ захопить світ», відредагувати його, зберегти в іншому форматі.
Для початку, як для експериментальної сирої бета-версії, непогано. Примітивні задачі, які не несуть особливої користі, може робити. Фактично ШІ опановує загальні комп’ютерні навички для використання інструментів і програм, призначених для людей. І з високою ймовірністю, на мій погляд, найближчими роками ШІ зможе керувати комп’ютером так само добре, як і людина», — пише фахівець.
На його думку, рух у цьому напрямку точно буде, від віртуальних помічників/асистентів до щось схожого на віртуальних співробітників — які не просто відповідають на запитання, а виконують багатоетапні завдання.