🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Стас ЮрасовГаряченьке
23 лютого 2024, 11:54
2024-02-23
НАЗК хоче побудувати сховище даних за 52 млн грн. Там зберігатимуться у тому числі і відкриті дані. Експерт: це буде марнотратство
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗУ) збирається побудувати сховище даних на базі серверів Dell, яке буде коштувати 52 млн грн. Про це повідомив архітектор CRM-систем та кол-центрів, президент E-Consulting Андрій Безгубенко на своїй Facebook сторінці.
НАЗК тиждень тому повідомила, що запрошує на відкриту зустріч експертів та ІТ-компанії, які мають досвід побудови сховища даних. Саме на цій зустрічі був присутній Андрій.
Експерт намагався переконати посадовців, що зберігати у власному сховищі треба лише подані громадянами декларації та виявлені порушення. Все інше, скопійоване з інших відкритих реєстрів, зберігати таким чином не треба. Бо ці дані не потребують окремого зберігання, бо вони знаходяться у відкритому доступі.
«Сьогодні був на технічній нараді в НАЗК, які радилися з ІТ спільнотою, чи вірно вони спланували скопіювати дані про громадян з усіх відкритих реєстрів про майно і дії громадян (і з ДІЇ та інших міністерств, де все це у відкритому доступі в рамках європейського проекту „відкриті дані“), у свій бункер для пошуку порушень, і накрити це все системою захисту інформації, бо це ж дуже секретні персональні дані, і потратити на це 52 млн грн на сховище», — розповідає Андрій.
Але, як розповів Андрій, посадовці не дослухалися до його думки.
Він проголосив на зустрічі, що посадовці пішли не тим шляхом: «їх хтось обманув що їм потрібно DWH сховище».
«Вважаю,що їм потрібен процессинг, який має брати конкретну особу чи її декларацію і процессувати по ній дані для винесення аналітичного вироку. І захисту підлягає лише матеріал декларації та результати процесування даних. А всі дані які аналізуються — відкриті, і їх не треба тягти в периметр захисту і витрачати мільйони на їх повторне збереження, а тим більше на покриття їх дорогущими алгоритмами захисту разом з деклараціями», — розповів експерт.