Олександр КузьменкоЗброя
3 липня 2023, 09:11
2023-07-03
Німецькі зброярі представили оновлений БТР Fuchs Evolution, який планують збирати в Україні
Німецький концерн Rheinmetall презентував новий варіант свого БТР Fuchs. Оновлена версія, яка отримала чорне забарвлення і назву Evolution, була представлена на полігоні в Касселі.
Німецький концерн Rheinmetall презентував новий варіант свого БТР Fuchs. Оновлена версія, яка отримала чорне забарвлення і назву Evolution, була представлена на полігоні в Касселі.
Як повідомляє німецьке видання HNA, першими власниками нових БТР стануть ЗСУ. В майбутньому можливе і власне виробництво Fuchs Evolution на території України.
Ця бронемашина доступна в кількох варіантах, серед яких є інженерний та медичний, а також версія для знешкодження вибухівки. Fuchs використовували на завданнях у Малі, Сомалі та Афганістані, де виявилося слабке місце: старі двигуни погано справлялися з додатковим навантаженням після посилення броні.
В Evolution цей недолік усунули — у ній є двигун потужністю 455 к. с. Він дає змогу семиметровій машині, яка важить до 24,5 тонн, розвивати максимальну швидкість у 100 кілометрів на годину.
Rheinmetall вже постачає такий двигун клієнтам, але поки що він встановлюється на легші броньовані машини. Серед інших особливостей Fuchs Evolution — підтримка VR-окулярів, на які виводиться зображення із зовнішніх камер.
«Наразі першим клієнтом буде Україна», — заявив Маріус Майерінг, керівник відділу продажів Rheinmetall
Відомо, що концерн вже створив спільне підприємство з українською державною компанією «Укроборонпром». Це дасть змогу збирати Fuchs Evolution в Україні, хоча «найважливіші деталі будуть надходити з Німеччини».
Кассель не випадково був обраний для презентації Evolution. Зі слів Майерінга, Fuchs історично є основою для заводу в Касселі. За його розробкою стояли Daimler-Benz та збройова компанія Thyssen-Henschel, яку нині поглинула Rheinmetall.
На сьогодні один тільки завод в Касселі здатний ремонтувати понад 100 бронемашин Fuchs на рік. Також на ньому виробляють нову техніку. З 1200 працівників заводу майже 150 залучені в розробку БТР.
Раніше Rheinmetall вже озвучувала плани побудувати завод в Україні. В компанії впевнені, що його можна захистити від атак російської авіації. Така впевненість може бути продиктована виробництвом ППО Skynex для України.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
«У кращому разі це кінець 1990-х». NYT описав, чому російські ракети неточні, хто постачає мікрочипи ворогу та які системи озброєння може повторити навіть студент
Дослідники, які вивчали електроніку в новітніх російських крилатих ракетах та ударних гелікоптерах, були здивовані, виявивши технологію десятилітньої давності, використану в попередніх моделях, пише The New York Times. Розповідаємо, які висновки зробили американські дослідники стосовно зброї ворога.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі