Марія БровінськаНаукпоп
29 березня 2023, 09:10
2023-03-29
Харківські вчені створили пристрій для ранньої діагностики хвороб серцево-судинної системи: як він працює
Учені Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» представили на Science & Business — GIST Pitch Days інноваційний пристрій для ранньої діагностики хвороб серцево-судинної системи й отримали грант на розвиток стартапу.
Учені Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» представили на Science & Business — GIST Pitch Days інноваційний пристрій для ранньої діагностики хвороб серцево-судинної системи й отримали грант на розвиток стартапу.
«Проєкт „ХПІ“ представляє інноваційний пристрій, який забезпечує лікарям легкий і доступний спосіб діагностики хвороб серцево-судинної системи, надаючи точну медичну інформацію. Зокрема, це технологія вимірювання кровотоку та кров’яного тиску, що дає змогу стежити за своїм здоров’ям, розрахувати показники для ранньої діагностики захворювання. Пристрій доступний і компактний, здійснює швидке обстеження. Отриманих результатів достатньо для ранньої діагностики кров’яного тиску, стану судин, здоров’я серця, виявлення дефектів і тромбів. Прилад може бути використаний як у медичних закладах, так і в домашніх умовах», — повідомляє пресслужба навчального закладу.
Зазначається, що в основі проєкту — безконтактні діагностичні методи.
За підсумками пітчингу харківські вчені виграли грант у розмірі $5000 для подальшого розвитку.
«За фінансової підтримки, отриманої від GIST, ми продовжити розробку свого інноваційного діагностичного пристрою», — зазначили автори стартапу.
Science&Business — GIST Pitch Days — серія заходів для вчених і підприємців із готовими наукомісткими рішеннями. GIST (Ініціатива «Глобальні інновації через науку та технології» — Global Innovation through Science and Technology initiative) — проєкт Державного департаменту США, який розширює можливості новаторів у галузі науки та технологій у більш ніж 130 країнах з економікою, що розвивається.
Черкаський винахідник створив водоплаваючий трактор, який може перевозити 5 пасажирів та 650 кг вантажу. В планах майстра - адаптувати трактор для потреб ЗСУ
Репост новин змушує нас вважати себе розумнішими, але це не так. З лідерами думок теж працює, показує нове дослідження
Обмін новинними статтями з друзями та підписниками в соціальних мережах спонукає людей думати, що вони знають про теми цих статей більше, ніж вони знають насправді. І це працює з активними користувачами Facebook, що ставить під сумнів обізнаність ваших улюблених лідерів думок. Про це свідчить дослідження вчених з Техаського університету в Остіні. До речі, обов’язково покажіть цю статтю своїм друзям і репостніть у соцмережах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі