💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоШІ
1 жовтня 2024, 17:55
2024-10-01
Microsoft навчила свій ШІ Copilot спілкуватися у WhatsApp, «бачити» екран комп'ютера та відповідати на запитання голосом
Корпорація Microsoft реалізувала нові можливості для свого чатбота зі штучним інтелектом Copilot на Windows та смартфонах. ШІ, зокрема отримав функції, які дозволяють йому розуміти й відповідати на питання про те, що знаходиться на екрані.
Оновлені програми Copilot для iOS, Android, Windows і Інтернету починають розгортатися вже 1 жовтня, повідомляє TechCrunch. Крім того, Microsoft переносить чатбота в WhatsApp, дозволяючи користувачам спілкуватися з Copilot через приватні повідомлення, як і з іншими ботами в месенджері.
Copilot Vision
Copilot Vision бачить те, що користувач переглядає на своєму комп’ютері. Це спеціальний інструмент, який доступний при перегляді сайтів через браузер Microsoft Edge. Наразі він перебуває в Copilot Labs — новій ексклюзивній програмі Copilot Pro для експериментальних можливостей Copilot.
Copilot Vision може аналізувати текст і зображення на вебсторінках і відповідати на запити (наприклад, «Який рецепт страви на цій картинці?») про них. Його можна запустити, набравши «@copilot» в адресному рядку Edge. Google пропонує подібну пошукову технологію на Android, а нещодавно перенесла її фрагменти й в Chrome.
Але Microsoft стверджує, що Copilot Vision є потужнішим і більш уважним до приватності, ніж попередні функції аналізу екрана. Проте він поки обмежений у типах вебсайтів, які він може інтерпретувати.
Наразі Microsoft блокує функцію від роботи з платними сайтами й «чутливим» контентом, обмежуючи Vision попередньо затвердженим списком «популярних» вебресурсів.
Microsoft заявила, що Copilot Vision, який наразі працює лише в США, поважатиме правила контролю над ШІ» на сайтах — наприклад, правила, які забороняють ботам вилучати дані для навчання ШІ.
Think Deeper
Нова функція Think Deeper в Copilot — це спроба зробити помічника Microsoft більш універсальним.
За словами представників Microsoft, Think Deeper дає Copilot можливість міркувати над складними проблемами завдяки «моделям міркувань», які потребують більше часу, перш ніж дати покрокову відповідь.
В компанії говорять, що Think Deeper використовує «найновіші моделі від OpenAI, доопрацьовані Microsoft». На думку журналіста TechCrunch, ймовірно це аналог моделі ChatGPT o1 від OpenAI.
«Ми розробили Think Deeper, щоб він був корисним для всіх видів практичних, повсякденних завдань, таких як порівняння двох складних варіантів поруч. Think Deeper може допомогти з будь-яким завданням — від розв’язання складних математичних задач до оцінювання витрат на управління домашніми проєктами», — пояснили в Microsoft.
Think Deeper буде доступний відсьогодні для обмеженої кількості користувачів Copilot Labs в Австралії, Канаді, Новій Зеландії, США та Великобританії.
Copilot Voice
Нова функція Copilot, яка стала загальнодоступною сьогодні, — це Copilot Voice. Вона підтримує англійську мову для користувачів в Новій Зеландії, Канаді, Австралії, Великобританії та США. Функція Voice додає чотири синтетичні голоси, що дозволяє розмовляти з Copilot, а його відповіді озвучувати вголос.
Подібно до розширеного голосового режиму OpenAI для ChatGPT, Copilot Voice може вловлювати тон під час розмови та реагувати відповідно.
Copilot Voice має ліміт використання за часом — передплатники Copilot Pro отримують більше хвилин, але їхня кількість може варіюватися.
Персоналізація
В Microsoft хочуть зробити Copilot більш корисним завдяки новому налаштуванню персоналізації.
Коли цей параметр увімкнено, Copilot буде спиратися на минулі взаємодії та історію, а також на взаємодію з іншими програмами та службами Microsoft, щоб рекомендувати способи використання Copilot.
Персоналізація в Copilot, яку можна вимкнути в меню налаштувань Copilot у Windows, не планується найближчим часом для Великобританії або ЄС. Але користувачі з інших країн можуть побачити цю функцію вже сьогодні.
Раніше стало відомо, що атомна станція на місці однієї з найстрашніших ядерних катастроф в історії США може незабаром знову запрацювати, щоб забезпечити енергією розробки Microsoft у сфері штучного інтелекту.