Марія БровінськаТаке життя
22 грудня 2022, 12:05
2022-12-22
OpenAI випустила нейромережу Point-E, яка генерує 3D-моделі. Ось як це працює
OpenAI відкрила код свої технології машинного навчання Point-E. Вона вміє створювати 3D-моделі на основі текстових запитів. Спочатку система генерує зображення, а тоді перетворює його на об’ємну форму. Згідно з документацією проєкту, для цього Point-E потрібні одна-дві хвилини.
OpenAI відкрила код свої технології машинного навчання Point-E. Вона вміє створювати 3D-моделі на основі текстових запитів. Спочатку система генерує зображення, а тоді перетворює його на об’ємну форму. Згідно з документацією проєкту, для цього Point-E потрібні одна-дві хвилини.
Водночас, пише DOU, Point-E створює не зовсім класичні 3D-об’єкти — по суті це набір точок у просторі, які утворюють тривимірну форму. Звідси походить і назва технології: Point — точка, а літера «E» — ефективність, адже розробники вважають цей підхід дієвішим і швидшим за інші методи створення 3D.
Швидкість зумовлена й тим, що такі набори точок генерувати легше, і поки що Point-E не може передавати текстури об’єктів. Також модель іноді може пропускати певні частини об’єктів, і форма вийде дещо спотвореною. Поекспериментувати з цим вже можуть усі охочі, адже код проєкту виклали на GitHub.
Дослідники OpenAI зазначають, що Point-E можна використовувати не лише для цифрових проєктів, а й для фізичних предметів, 3D-друку тощо. Також її можна адаптувати для створення ігор та анімацій.
Як нейромережі бачать вільну та незалежну Україну? Тест dev.ua
Нейронні мережі для генерації зображень бачать світ по-своєму, їхню логіку зрозуміти часом зовсім неможливо. Але таки хочеться. На честь Дня Незалежності України редакція dev.ua вирішила провести невеликий експеримент.
Ми задали чотирьом різним нейронним мережам п’ять однакових запитів: «прапор України», «День Незалежності України», «український Крим», «перемога України» та «українці». Отриманими результатами ми ділимося з вами нижче.
У TikTok тепер можна генерувати фон за допомогою нейромережі. Ми протестували її та ділимося результатами
У TikTok з’явилася нова функція «Розумний фон». З її допомогою як фон для тіктоків можна підставляти згенеровані нейромережею зображення. Редакція dev.ua протестувала цю технологію і ділиться своїми враженнями.
Робочий інструмент, арттерапія або «скляна стеля». Чи може нейромережа Midjourney замінити художників і в чому її цінність
Проєкт американського вченого Девіда Хольца спричинив хайп світового масштабу. Його нейромережа Midjourney генерує зображення та картинки за текстовим запитом. І зараз її тестують як професійні художники, так і звичайні люди.
Артдиректорка у GrandMA Studios Беата Куркуль також приєдналася до руху та розповіла про особливості нейронки, чи зможе вона замінити художників і що вже вміє Midjourney, а також — де її можна застосовуватися.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі